V Las Vegas jdou příkladem

Tento víkend se podíváme na další okruh v závodním kalendáři NASCAR a nebude to jenom s nejvyšší sérií Sprint Cup, ale také se sérií Xfinity. Skutečnost, že Las Vegas Motor Speedway bude hostit tyto dvě série nenechala spát provozovatelům a majitelům, kteří se pár dní před závody snaží z LVMS udělat bezpečné místo pro závodění. 

Události neblahého charakteru z předchozích dvou týdnů – vážná nehoda Kyla Busche a vyhledávač „neoSAFERovaných“ zdí Jeff Gordon – neustále přilévají další (ne zrovna pozitivní) názory ohledně bezpečnosti na trati. V hlavní roli je SAFER – bezpečnostní bariéra, která je v dnešní době snad tím nejlepším bezpečnostním systémem, avšak dodnes nelemuje ovály po celé délce.

Snad právě proto, aby se pomyslná černá stužka nevlekla ještě skrze Las Vegas, příslušní technici navázali spolupráci s NASCAR a vyhledávali na okruhu riziková místa.

„NASCAR provedl v pondělí důkladnou kontrolu závodních podmínek na Las Vegas Motor Speedway.“ Řekl prezident okruhu Chris Powell. Podle všeho se ale stihne udělat jenom několik menších úprav, jedno z míst, kde se zvýší bezpečnost bude i nájezd na Pit uličku. Po závodě se vedení NASCAR opět vrátí na okruh a zkonzultuje s ředitelem opravy a úpravy rozsáhlejšího charakteru.

Ani v Daytoně, či Atlantě nezahálí a pracují na plánech pro zlepšení bezpečnosti a přidávají se i další okruhy.

Kyle Busch, který v Daytoně tvrdě narazil do zdi neopatřené SAFEREM podstoupil dvě operace dolních končetin a jeho návrat do závodního vozu je v nedohlednu, ač by se Kyle vrátil jak jen to bude možné, šéf týmu i jeho okolí ho od ukvapeného návratu do závodního vozu odrazuje. Vše by mohlo dopadnout ještě hůře. V Atlantě Jeff Gordon ze své nehody vyvázl bez zranění a navíc obdařen úžasem, že narazil do betonové zdi jen kousek od místa, kde SAFER končí. A v Las Vegas? Doufejme, že už se nebudeme muset zabývat nedostatečnou bezpečností.

A na druhou stranu, kde jaký fanoušek přijde o trochu toho vzrušení. Jsou to právě záběry z minulosti, které nás baví svou nebezpečností. Jeden příklad za všechny, mizící Cale Yarborough.

 

 

Napsat komentář