Devět závodů bez Kyla Busche

Od vážné nehody Kyla Busche uplynulo jen pár dní. Kyle už má za sebou dvě operace, ta druhá proběhla včera a dle slov doktorů vše proběhlo bez problémů. I přes absenci komplikací je už nyní jisté, že Kyle Busch se do závodního vozu neposadí dalších devět závodů. 

Kyle Busch zůstává hospitalizován a je pod dozorem lékařů, tým Joe Gibbs Racing zatím pracuje na nejvhodnější strategii, jak vůz s číslem osmnáct udržet ve hře.

„Vážíme si veškeré podpory, kterou jsme obdrželi od NASCAR komunity, včetně našich fanoušků a těšíme se, až dostaneme Kyla zpět do závodního auta.“ Řekl Joe Gibbs.

Jako náhradník za zraněného Busche byl na následující závody stanoven David Ragan, počínaje nedělním závodem v Atlantě. „Máme štěstí, že máme za volantem někoho jako je David, zatímco se Kyle bude zotavovat.“ řekl Gibbs.

Původní plány JGR usadit do osmnáctky mladého nezkušeného Erika Jonese tedy nevyšel. Erik ale nemusí smutnit, nahradí totiž Kyla v sérii Xfinity (prozatím byla potvrzena pouze Atlanta). Díky tomuto záskoku by mohl nasbírat tolik potřebné zkušenosti se superspeedways, tým JGR s ním totiž stále počítá, debut ve Sprint Cupu v Toyotě s číslem osmnáct by si měl podle zpráv odbýt v květnovém závodě na Kansas Speedway.

Vzhledem k dočasnému přesunu Davida Ragana do týmu Joe Gobbs Racing, vzniklo prázdné místo v týmu Front Row Motorports. Ale ani tento tým nezahálel a včera zveřejnili náhradu. Ford s číslem 34 osedlá veterán Joe Nemechek.

Trackbacks for this post

  1. […] vozu se jen tak neposadí. První předpovědi mluvily o absenci na devět závodů (více čtěte ZDE), jenomže dostat se z tak závažného zranění a nic neuspěchat nejde řádně plánovat (více […]

Napsat komentář