Showdown nejlépe zvládly hvězdy Sprint Cupu

Exhibice AllStar patří snad ke každému sportu v USA. Série NASCAR se k situaci pochopitelně musí taktéž vyjádřít a tak v roce 1985 vznikla tradice zvaná AllStar Race. Více o závodu se můžete dozvědět zde.

Co se týče tradice AllStar nesmí chybět ani předzávod v podobě kvalifikace do hlavního porgramu. Během pátěčního dne si tedy dali dostaveníčko jezdci, kteří se jinak do AllStar závodu nekvalifikovali – kritéria automatické propustnosti do sobotního závodu si můžete opět nastudovat v předchozím článků.

Do Showdown Race se nakonec vešlo 29 vozů. Mezi nimi např. Danica Patrick, Sam Hornish Jr., ale i nováčci Chase Elliott či Austin Dillon. Nechyběly ani stálice Sprint Cupu jako Greg Biffle či Clint Bowyer.

Pravidla nutná ke splnění k postupu do AllStar Race byla jasná. Vyhrát buďto první segment (20kol) nebo segment druhý (rovněž 20kol). Třetí postupující se do startovního pole hlavní atrakce mohl dostat skrze hlasování fanoušků na nascar.com.

Pokud se podíváme do statistik – pouze třikrát v historii se postupivšímu jezdci ze závodu Showdown podařilo dojet jako první i do cíle AllStar závodu. Jmenovitě se to v roce 1996 podařilo Michaelu Waltripovi, rok 2002 byl vítězný pro Ryana Newmana a Kasey Kahne byl nejrychlejší v roce 2008.

Kvalifikaci vyhrál Paul Menard. V první řadě jej doplnil Greg Biffle. Za nimi se pak seřadili pánové Bowyer, Ragan, Larson, Dillon a slečná Patrick(ová).

Startovalo se za denního světla a po mávnutí zelenou vlajkou se defacto rozhodlo. Do popředí se dostal Greg Biffle a jak se říká, nebral žádné zajatce. Greg se postupně začal vzdalovat startovnímu poli. Naopak do problémů se dostal Paul Menard, který se spíše začal soustředit na segment s pořadovým číslem dvě.

Prvních dvacet kol se oběšlo bez karambolů a nakonec – celkem nepřekvapivě – vyhrál Greg Biffle, tedy jedna ze stálic Sprint Cupu. Během přestávky se do boxů odebraly všechny posádky. Výsledný sprint na boxové komunikaci určil i pořadí na (re)startu druhého dvacetikolového segmentu.

První řadu tentokrát tvořil Martin Truex Jr. a David Ragan. Kyle Larson a Justin Allgaier tvořili řadu druhou. Po restartu se do sebe okamžitě postil Larson a Truex Jr. Nádhernou bitvu přerušil smykem ze čtvrté zatáčky J.J. Yeley. Po dalším restartu však bitva o první místo pokračovala a dokonce se rozrostla do třířadu společně s Clintem Bowyerem.

Několik kol se tedy o první místo prali “dveře na dveře” hned tři jezdci. Bitvu pro sebe nakonec utrhnul ten nejzkušenější – Clint Bowyer.

Kyle Larson se po kontaktu s lemující zdí musel odebrat na pit-lane. Počáteční drama se v zápětí promněnilo ve spanilou jízdu jezdce s číslem 15.

Ze závodu Showdown Race tedy postupuje Greg Biffle a Clint Bowyer.

Hlasování fanoušků vyhrálu Danica Patrick.

showdown2

Sledujte náš facebook a fanouškovský facebook NASCAR CZ.

Trackbacks for this post

  1. […] for the Cup zahájíme na okruhu Charlotte Motor Speedway, kde se letos v květnu odmávly exhibice Sprint Showdown, Sprint All-star Race a také prestižní závod Coca-Cola 600. Nyní se do Severní Karolíny […]

Napsat komentář