Rowdy je zpět

Kyle Busch se vrací do závodního vozu. Původní zprávy, ženoucí se mediálním světem říkaly, že se Kyle vrátí nejdříve do závodu Coca-Cola 600, ale nyní sám Kyle oznámil světu NASCAR a především svým nedočkavým fanouškům tu úžasnou zprávu, že se vrátí již tento víkend!

Závodní exhibiční víkend, ale především závod Sprint All-Star Race, tak bude mít ve svém jezdeckém poli tohoto třicetiletého rodáka z Las Vegas, kterého jsme kvůli vážné havárii postrádali téměř tři měsíce.

Zpráva o jeho návratu přišla skrze Twitter, kam Kyle, přezdívaný „Rowdy“ tweetnul „I´m Back.“ („Jsem zpátky.„) A přidal Hastag RowdyReturns. Včera bylo uveřejněno navíc promo-video, v němž si Kyle obléká svůj protipožární oblek, rukavice, helmu a vyráží do světa. Rowdy je tedy skutečně zpět a zdá se, že v plné síle.

Připomeňme si, co způsobilo nepřítomnost tohoto skvělého závodníka. Dne 21. února 2015, na okruhu Daytona International Speedway Kyle Busch absolvoval během závodu série Xfinity těžkou havárii. Jeho vůz v rychlosti 176 mph narazil do lemující zdi, která nebyla opatřena bezpečnostní bariérou SAFER. Kromě jiných četných zranění si Kyle přivodil zlomeniny obou dolních končetin. Napravení kostí a následná dlouhá rekonvalescence způsobila Kylovu absenci nejen v zahajujícím závodě Daytona 500 ale také v dalších deseti závodech.

Horké spekulace o možném návratu Kyla Busche proběhly před čtrnácti dny, právě tou dobou Kyle usedl do testovacího vozu. Výsledky tak byly zjevně pozitivní. Tehdy se začalo mluvit právě o zmíněném dlouhém závodě Coca-Cola 600, jako o události, do které by se Kyle mohl oficiálně vrátit. Kyle to ale asi cítí jinak a doktoři s návratem k závodění souhlasí. Sprint All-Star tak dost možná bude pro Kyla zkouškou, rozhodně držíme palce!

Sledujte náš facebook a fanouškovský facebooku NASCAR CZ.

Napsat komentář