Kdy se vrátí Kyle Busch?

O tom, že se Kyle Busch vrátí do závodního vozu se mluví hodně a potom zase málo. Jak to s tímto čerstvým třicátníkem vypadá? Stihne se vrátit do závodění tak, aby splnil podmínky pro případnou účast v Chase? Tyto otázky si klade nespočet jeho fanoušků, jenomže jak se zdá, nikdo na ně nedokáže odpovědět. 

Pravda je, že Kyle usedl koncem minulého týdne do testovacího vozu, jenomže ani to není vůbec určující fakt. V polovině dubna se Kyle setkal s médii aby jim odpověděl na četné dotazy. Busch sršel optimismem a sám se i cítil na to, dostat se letos do Chase.

Na kom tedy záleží? Na doktorech. Jenom a právě oni mohou udělit Kylovi povolení k závodění. „Jsem za dobře s nastaveným systémem, fajn, pokud se můžu, podle stávajících pravidel, ještě vytáhnout z mé naprosté nuly díky jedinému vítězství, nemám s tím problém. Jen doufám, že se nic do té doby nerozhodne NASCAR změnit.“ Řekl Busch.

Může Kyle ale dotáhnout své konkurenty? Ano, rozhodně může a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je i skutečnost, že Kyle Busch je závodník z velkým Z. Jeho kariéra dravce mu za jedenáct let kariéry ve Sprint Cupu vynesla dvacet devět vítězství. V roce 2013 si potom dojel pro své zatím nejlepší umístění v nejvyšší sérii NASCAR, když skončil v průběžném pořadí čtvrtý. Druhým důvodem je právě ono nastavení systému Chase.

„Je to mladý muž s darem, jímž je jeho schopnost velmi dobře řídit závodní vůz. Má před sebou ještě mnoho závodů. Nechceme na něj tlačit, budeme čekat dokud se Kyle stoprocentně neuzdraví. Pak bude moci znovu závodit.“ Řekl majitel týmu Joe Gibbs Racing.

Ve voze č. 18 vystřídá Davida Ragana osmnáctiletý Erik Jones. Pro něj to bude pomyslný předčasný dárek k narozeninám, devatenáctiny totiž oslaví 30. května. Debut si v nejvyšší sérii Erik odbude již tento víkend v Kansasu. Ve voze potom mladý závodník setrvá do té doby, dokud se Kyle nevrátí. Dle jeho slov, ale bude Kyle dychtivý a bude se chtít vrátit do svého vozu v závodě Coca-Cola 600 v Charlotte. Že bychom se tedy Kyla dočkali ještě v květnu?

Mohlo by vás také zajímat:
Hromadné havárie a první vítězství
Nehoda Kyla Busche vyvolává otázky ohledně bezpečnosti
Kdo nahradí v Atlantě bratry Busche?
Devět závodů bez Kyla Busche


Napsat komentář