Před-závodní info: Phoenix

Camping World COM 500 4C Trap

Tento víkend se nejvyšší série NASCAR podívá do státu Arizona. Na tamním okruhu Phoenix International Raceway bude odmávnut čtvrtý závod sezóny, nesoucí název Camping World.com 500.

Phoenix International Raceway (PIR) se řadí mezi klasické D-ovály o délce jedné míle. Závodiště má poměrně dlouhou minulost, závodí se zde od roku 1964. Dnes se sem pravidelně vrací všechny tři nejvyšší série NASCAR. Sprint Cup zde debutoval poprvé v roce 1988, závod vyhrál Alan Kulwicki. Více o okruhu čtěte v seriálu Okruhy v závodním kalendáři NASCAR 4. část.

I letos jezdci ve Phoenixu odkrouží 312 kol, přepočteno na vzdálenost - 502,1 kilometrů. Závod Camping World.com 500 je tak jednou ze čtyř událostí v závodním kalendáři Sprint Cupu, která nese pojmenování díky délce v kilometrech, nikoli v počtu ujetých mil nebo kol. Samotný závod nemá příliš dlouhou historii, poprvé se zařadil do kalendáře v roce 2005, a to pod názvem Subway Fresh 500.

Checker O'Reilly Auto Parts 500

Vítěz?

S přihlédnutím na nejvyšší počet výher nasbíraných v tomto závodě, je favoritem číslo jedna opět a nejen Jeff Gordon, ten se zde radoval z výhry v roce 2007 a 2011. Dvě vítězství má na kontě také úřadující šampion Kevin Harvick, který si postup do prvního kola Chase for the Cup pojistil výhrou závodu v Las Vegas. Jednička v kolonce počtu výher, ale určitě nedovolí Harvickovi zvolnit. Právě Harvick vyhrál loňský březnový závod ve Phoenixu, aby toho nebylo málo, vede celkovou statistiku v počtu výher na okruhu ve Phoenixu a má nejlepší průměrný dojezd.

Z minulých vítězů jmenujme také Kurta Busche. Ten zde vyhrál přesně před deseti lety a udělil značce Ford jedno z dosavadních dvou vítězství v tomto závodě, jinak zde zcela kraluje Chevrolet. Kurt Busch se totiž po sérii oplétaček konečně vrací do závodního vozu. „Je to pro mě vším, sedět zpátky ve voze.“ Okomentoval svůj návrat do závodění Busch, věříme, že se bude snažit dohnat, co promeškal.

Jednu výhru si ze závodu odnesl i Jimmie Johsnon (2008), který zatím také hledá cestu k vítězství, obdobně jako Carl Edwards (2013), Denny Hamlin (2012) nebo Ryan Newman (2010).

Kvalifikace do závodu se odjede v pátek 13. března 2015, samotný závod bude odmávnut v neděli 15. března 2015 v cca 20.30, odkaz na sledování naleznete v sekci Živé přenosy na našem webu.

phoenix raceway

Napsat komentář