Naděje pro Kurta Busche

Celá kauza ohledně údajného domácího násilí provází Kurta Busche již několik měsíců. Po tom, co byl vedením NASCAR po vážných udáních suspendován, to nyní vypadá, že by se Kurt Busch mohl brzy vrátit na závodní dráhu.

Příslušný soud v Dealware vydal právě včera rozhodnutí, podle kterého (z nedostatku důkazů) nebude Kurt Busch z domácího násilí obviněn.

NASCAR rozhodl o suspendaci po té, co začal soud vážně přemýšlet a prošetřovat události z podzimu minulého roku. Právě tenkrát mělo dojít k napadení Patricie Driscoll. NASCAR pro odůvodnění suspendace vydal prohlášení, v němž se odvolává na skutečnost, že události takového charakteru nemůže ignorovat.

„Po důkladném zvážení všech dostupných informací o případu, zde není přípustný žádný důkaz a ani svědci nepokrývají požadovanou důkaznou stránku případu. Není tedy jasné, že se Bush dopustil trestného činu dne 26.září.“ Zaznělo nyní z prohlášení Úřadu generálního prokurátora.

„Po celou dobu jsme věděli, že budeme zproštěni viny.“ Řekl Ligouri a dodává: „Ministerstvo spravedlnosti udělalo správnou věc když podniklo veškerá přezkoumání. Pravda vítězí a my měli pravdu na naší straně.“ Právníci Kurta Busche navíc vykreslili Patricii Driscoll jako opovrhující ženu, která soustavně usiluje o zničení závodní kariéry Kurta Busche. Tedy od té chvíle, co s ní Kurt ukončil jejich vztah.

„Chtěl bych poděkovat své rodině, přátelům, fanouškům a závodnímu týmu, který stál při mě během této noční můry s jejich neochvějnou podporu. Díky také mému právnímu týmu za přípravu a za to, že se pravda dostala ven. Jak jsem řekl na začátku všeho, nedopustil jsem se žádného domácí násilí. Těším se, že se brzy vrátím do závodního vozu.“ Komentoval Busch.

„NASCAR si je vědom prohlášení, které dnes bylo vydáno.“ Zní z nejvyšších sfér. Nicméně proto, aby se Busch mohl vrátit do závodního vozu bude muset být provedeno ještě několik kroků. Samotné zrušení obvinění prý neodstraňuje kompletně překážku, kvůli níž Busch momentálně nezávodí. Více by se mohlo vědět již příští pondělí, kdy NASCAR plánuje vydat doporučené pokyny, případně i obnovení „závodní licence.“

Napsat komentář