Počtvrté bude z Pole startovat Logano

V okamžiku, kdy to bylo nejdůležitější, byl nejrychlejší. Joey Logano získal Pole Position na závod SpogeBob Squarepants 400 s rychlostí 192,397 mph, pro tohoto jezdce je to již čtvrtý Pole sezóny.

V prvním kole kvalifikace byl nejrychlejší Carl Edwards, v druhém Martin Truex Jr., ve třetím potom zakraloval Logano. Předchozí Pole Positions získal v Atlantě, Martinsville a v Richmondu. Navíc v žádném z těchto závodů nedojel hůře jak pátý.

„Loni nám to trvalo skoro celý rok, získat Pole, a najednou jsme vyhráli jednou, dvakrát, třikrát a nyní čelíme čtvrtému Pole.“ Řekl Logano, který se dokonce minulý rok v říjnu v Kansasu radoval z výhry závodu. „Byl to skvělý pocit, když máte už tři Poles v sezóně, usednete do vozu a cítíte, že budete schopni mít rychlé časy.“ Dodal. Dokáže Joey vyhrát nadcházející závod z Pole?

Vedle Logana se při startu postaví Kasey Kahne, třetí odstartuje Brad Keselowski – týmový kolega Joee Logana a čtvrtá startovní pozice bude patřit Martinu Truex Jr..

Logano navíc překazil sérií Pole Positions Kevinu Harvickovi, který zde startoval z první pozice třikrát po sobě. Leader průběžného pořadí bude startovat uvnitř první desítky, a to šestý. V první desítce nebude chybět Carl Edwards, Greg Biffle, Kurt Busch, Jamie McMurray a Kyle Larson.

Krásnou dvanáctou startovní pozici obsadí náhradník za Kyla Busche Erik Jones. Pro tohoto mladíka je to oficiálně vůbec první závod ve Sprint Cupu, určitě po něm během závodu hoďte okem. Jones byl totiž také mimo jiné nejrychlejším závodníkem během závěrečného tréninku. „Bylo to trochu zklamání, kdybychom v prvních kolech dokázali být jenom o trochu rychlejší, snažil jsem se jet rychleji. Jen to prostě nevyšlo, ale máme dobré závodní auto.“ Okomentoval situaci Jones. Erik je zřejmě velmi ambiciózní, ale dvanáctá startovní pozice je něco, za co se opravdu nemusí stydět.