Peklo Hailie Deegan: Šialený muž sa vyhrážal zabitím jej priateľa

Patrí medzi najobľúbenejšie tváre NASCAR, na instagrame ju sleduje 1,2 milióna fanúšikov, na YouTube je to viac ako 435 tisíc. Vlani sa stala najpopulárnejšou pretekárkou Camping World Truck Series. V poslednom období sa však život Hailie Deegan zmenil na peklo.

Deegan v pondelok na YouTube zverejnila video, v ktorom uviedla, že minulý víkend vynechala podujatie na Floride, pretože sa posadnutý fanúšik údajne vyhrážal zabitím jej priateľa Chasea Cabreho. Obaja podrobne opísali vyhrážky, ktoré dostali, v 15-minútovom videu s názvom „Our Lives Are Being Threatened“ (Naše životy sú ohrozené).

Video obsahovalo aj zvukovú nahrávku, v ktorej sa Cabreovi vyhrážala istá osoba, video navyše obsahovalo výhražné správy, ktoré vraj poslala tá istá osoba priateľovi pretekárky tímu DGR. Hailie tiež prezradila, že táto osoba poslala osemstranový ručne písaný list tímu David Gilliland Racing, za ktorý jazdí v tejto sezóne Camping World Truck Series. „Uvádza sa v ňom, že so mnou chodil a mal so mnou vzťah niekoľko mesiacov. A ako bol do mňa zamilovaný a ja som bola jeho spriaznená duša a trochu ma to vystrašilo,“ prezradila mladá pretekárka vo videu.

Pár uviedol, že tento muž sa stal obeťou „catfishingu“ pomocou falošného účtu Deegan na sociálnych sieťach. Catfishing je klamlivá činnosť, pri ktorej si osoba vytvorí fiktívnu postavu alebo falošnú identitu na sociálnej sieti, pričom sa zvyčajne zameriava na konkrétnu obeť. V praxi môže byť použitá na finančný zisk, na kompromitáciu obete nejakým spôsobom, ako spôsob úmyselného rozrušenia obete alebo na splnenie prianí.

Hailie Deegan a Chase Cabre

„Tento účet tvrdil, že náš vzťah je falošný a je to čisto obchodný vzťah. Že ma Chase núti všetko robiť, prakticky ma drží ako rukojemníka, bije ma a fyzicky ma týra. Nič z toho nie je pravda,“ povedala vo videu Deegan. „V ľuďoch to vyvoláva veľký hnev voči Chaseovi, čo keby bola situácia skutočná, by bolo pochopiteľné, ale nie je,“ dodala. Dvadsaťročná pretekárka má strach najmä preto, že daná osoba žije blízko jej race shopu a miesta kde býva. Pre podobné situácie, ktoré už údajne zažívala so stalkermi si na jeho príspevky dávala trochu pozor. Pred pár dňami sa to dosť výrazne zmenilo. Zverejnil totiž príspevky, v ktorých povedal, že prakticky príde zabiť jej priateľa. „Nepovedal presne, že zabije Chasea, ale že príde a bude to to posledné, čo Chase uvidí,“ prezradila Deegan.

Deegan a Cabre informovali políciu a povedali, že pred ich domom bol cez noc policajný dôstojník. Navyše o tejto záležitosti viedli rozhovory aj s FBI a NASCAR. Deegan povedala, že sa dozvedela o príspevkoch jednotlivca na sociálnych sieťach v decembri. Chase, Hailie a jej otec, známy motokrosový pretekár Brian Deegan, sa všetci bezvýsledne pokúšali jednotlivcovi povedať, že nie je pravda to, čo mu falošný účet hovorí.

Hailie Deegan minulý víkend vynechala podujatie Freedom 500 v Bradentone na Floride. Už zajtra sa však predstaví v pretekoch Camping World Truck Series na Martinsville Speedway. „Máme pripravené opatrenia na zvýšenie jej bezpečnosti na trati aj mimo nej,“ povedal televíznej stanici NBC hovorca NASCAR.

VIDEO, V KTOROM DEEGAN A CABRE POPISUJÚ SITUÁCIU:

fotografie: NASCARmedia.com, reprofoto: youtube.com

Trackbacks for this post

  1. […] Peklo Hailie Deegan: Šialený muž sa vyhrážal zabitím jej priateľa […]

  2. […] To mohla byť aj súčasť problémov Danicy Patrick v pohárovej sérii. Keby ešte pár rokov jazdila v Xfinity Series a lepšie sa zoznámila so stock-car autami pred skokom do Cup Series, bola by v pohári oveľa konkurencieschopnejšia. Ale pretože jej sponzor s veľkými peniazmi ju chcel v pohárovej sérii, po dvoch rokoch ju posunol do „najvyššej ligy“, kde však na najlepších nemala. Pre Deegan to mala byť prelomová sezóna v Truckoch, namiesto toho urobila krok späť. Mala by sa sústrediť výlučne na sériu CWTS a tam zlepšiť svoj výkon. Preskočiť na dlhšie preteky a pravdepodobne silnejšiu konkurenciu v tomto bode jednoducho nie je dobrý nápad. Posledné, čo potrebuje, je ďalšie rozptýlenie. Nezabúdajme, že okrem problémov na trati, sa musela vysporiadať so stalkerom, ktorý sa vyhrážal smrťou jej priateľovi. […]

Napsat komentář