NXS 28/33 – Talladega Sparks 300

NASCAR Xfinity Series Sparks 300 start

Celé preteky v Talladege boli až netradične pokojné, až prišlo posledné kolo a o víťazovi rozhodoval photo-finish a centimetrový súboj na cieľovej čiare.

Preteky v Talladege odštartoval z najlepšej pozície Austin Hill, postupne však začala tradičná častá výmena lídrov. Preteky boli celkom pokojné, jediný moment, ktorý sa dá označiť za incident prišiel hneď v úvode. V 4. kole do Gibbsa mierne vrazil Allgaier a jazdec Joe Gibbs Racing sa roztočil na zadnej rovinke. Gibbs, ktorý bol v tomto momente na druhom mieste, sa prekvapujúco vyhol kontaktu so všetkými jazdcami a svoju Toyotu „obtrel“ o bariéru naozaj mierne. Ďalšie žlté vlajky zaviali už len pri segmentových koncoch, v ktorých sa z úspechu radoval víťaz kvalifikácie Austin Hill.

O všetkom sa tradične rozhodovalo až v poslednom kole, keď o výhru bojovalo viacero pretekárov. V závere to vyzeralo na premiérový triumf Sama Mayera. Ten to však neudržal a na cieľovej rovinke ho predbehol AJ Allmendinger, ktorý v tesnom súboji vyhral o 0,015 sekundy. Štvrtý triumf v sezóne znamená, že po boku Gragsona už má zaistenú miestenku v Round of 8.

Záverečné preteky úvodnej časti play-off sa idú budúcu sobotu na Charlote Motor Speedway ROVAL, zelené vlajky zavejú krátko po 21:00. Priamy prenos prinesie televízia Arenasport.