NXS 22/33 – Watkins Glen Sunoco Go Rewards 200

NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen

Preteky na klasickom okruhu Watkins Glen International ponúkli strhujúce súboje. O všetkom sa rozhodlo v poslednom reštarte päť kôl pred koncom, keď v Inner Loope došlo ku kontaktu medzi vedúcou dvojicou a pre výhru si prišiel „buschwhacker“ Kyle Larson.

Larson pre problémy s motorom štartoval po nepovolených úpravách až zo zadných pozícii, vpredu to boli v úvode súboje Byrona s Gibbsom. Rovnako zo zadných miesta sa predieral aj Justin Allgaier, ktorý však v 5. kole búral v „esíčkach“ a skončil pomerne skoro. Na reštarte pokračovali súboje vedúcej dvojice, Gibbs  sa dostal pred súpera, ktorý mu to ale v „bus-stope“ vrátil. Päť kôl pred koncom prvej časti ostal pre problémy stáť na trati Patrick Gallagher, pod caution zamierili viacerí jazdci do boxov. Na trati zostal AJ Allmendinger, ktorý tak bol najväčším favoritom na segmentovú výhru, no skvelou jazdou sa pred neho dostal Sammy Smith a mladík si prišiel pre prvý čiastkový triumf v kariére.

Smith zostal na trati aj naďalej a tak viedol pole do Stage 2. Výborný reštart mal tretí Larson, ktorý v „esíčkach“ predbehol Byrona a v zákrute 6 aj Smitha. Dlho však v čele nevydržal, o dve kolá ho predbehol jeho tímový kolega z Cup Series a Byron si to už postrážil až do konca druhého segmentu.

Záverečnú časť ovplyvnila predovšetkým dlhá žltá fáza, keď najskôr tvrdo búral Daniel Hemric. Jeho Chevrolet sa tvrdo zapichol do bariéry z pneumatík, úradujúci šampión XS našťastie vyviazol z nehody v poriadku. Keď už sme sa blížili ku zeleným vlajkám, z auta Myatta Snidera začal vytekať olej a caution sa natiahla na takmer 30 minút. Záver mal byť najmä súbojom Gibbsa s Byronom, ktorí zvádzali skvelé a tesné súboje. O všetkom sa rozhodlo päť kôl pred koncom, pri poslednom reštarte. Súboje v čele pokračovali, no v „bus-stope“ prišlo ku kontaktu medzi lídrami, ktorí sa roztočili a do vedenia sa dostal Kyle Larson. Ten v závere odrazil útoky Allmendingera a v najtesnejšom finiši histórie na Watkins Glen si prišiel pre výhru.

Séria pokračuje ďalší víkend nočnými pretekmi na Daytona International Speedway. Zelené vlajky zavejú v noci z piatka na sobotu krátko po 1:30 v priamom prenose na Arenasport 1.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Kyle LarsonChevrolet823700
2AJ AllmendingerChevrolet82435217
3Sammy SmithToyota821964410
4Noah GragsonChevrolet82160407
5Kaz GralaChevrolet8214000
6Sam MayerChevrolet8270310
7Riley HerbstFord8264300
8Sheldon CreedChevrolet82110378
9Josh BerryChevrolet82170324
10Jeremy ClementsChevrolet82222347
11Cole CusterFord825000
12Stefan ParsonsChevrolet8223000
13Ryan SiegFord82340240
14Timmy HillChevrolet8235000
15Connor MosackToyota8213000
16Landon CassillChevrolet82200210
17Josh BilickiChevrolet8221000
18Anthony AlfredoChevrolet82260190
19Andy LallyFord82330191
20Brad PerezToyota8227000
21Preston PardusChevrolet82310160
22Kyle WeathermanChevrolet82250216
23Scott HeckertChevrolet82320140
24Brandon JonesToyota82120130
25William ByronChevrolet8213500
26Bayley CurreyChevrolet82370110
27Ty GibbsToyota82225199
28Ross ChastainChevrolet8115000
29Blaine PerkinsChevrolet8038000
30Austin HillChevrolet738070
31Daniel HemricChevrolet589060
32Brandon BrownChevrolet5130050
33Myatt SniderChevrolet5029040
34Kris WrightChevrolet3036000
35Alex LabbeChevrolet2618020
36Patrick GallagherFord1424010
37Jeb BurtonChevrolet828010
38Justin AllgaierChevrolet410010

XS FOTOGALERIE

NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen - Practice NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen NASCAR Xfinity Series Sunoco Go Rewards 200 at The Glen GettyImages-1416060601-792x520

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Larson mal šťastie, pomohol mu kontakt lídrov […]