NCS 36/36 -Phoenix NASCAR Cup Series Championship

GettyImages-1439586773-780x520

Bolo to perfektné zakončenie sezóny, ktorú začal víťazstvom. Joey Logano ovládol dianie v nedeľňajších pretekoch NASCAR Cup Series Championship na Phoenix Raceway, štartoval z pole position, vyhral prvý segment, viedol 187 kôl, vyhral preteky a získal svoj druhý titul šampióna NASCAR (2018, 2022).

Logano sa pripojil k dvojnásobnému šampiónovi Kyleovi Buschovi ako len druhý aktívny jazdec v sérii, ktorý je držiteľom viac ako jedného titulu. Víťazstvo bolo jeho štvrtým v sezóne, tretím vo Phoenixe a 31. v kariére pri jeho 507. pohárovom štarte. Šampión skončil prvý s náskokom 0,301 sekundy pred tímovým kolegom z Team Penske Ryanom Blaneym. Ďalší z jazdcov Championship 4 Ross Chastain sa v posledných kolách rýchlo doťahoval, no nakoniec prišiel do cieľa až ako tretí a v konečnom poradí obsadil druhé miesto.

Logano reštartoval v 280. kole ako tretí po tvrdom kontakte medzi autami Alexa Bowmana a Michaela McDowella, čo spôsobilo šieste a posledné žlté vlajky dňa. O tri kolá neskôr sa dostal cez Chasea Briscoea a vytvoril si náskok takmer troch sekúnd pred Chastainom, ktorý ho prenasledoval z tretieho miesta. Jazdec tímu #1 mal rýchlejšie auto v posledných 20 kolách, na predbehnutie však nemal dostatok času. Christopherovi Bellovi, ktorý tiež bojoval o titul, pochovala šance katastrofálna 19,8-sekundová zastávka v boxoch v 271. kole. Pretekár Joe Gibbs Racing reštartoval šestnásty a v záverečných 33 kolách sa dokázal posunúť len na 10. miesto.

Šampión série z roku 2020 Chase Elliott prišiel o šancu bojovať o titul po 205. kole. V divokom reštarte sa jeho Chevrolet po kontakte s Chastainom dostal do kontaktu so SAFER bariérou. Elliott stratil kolo v boxoch pri opravách a ďalšie na trati v 230. kole. Skončil 28. a v konečnom poradí šampionátu obsadil štvrté miesto.

Joey Logano sa spolu s tímom Penske #22 raduje aj z titulu v šampionáte vlastníkov. Najlepším nováčikom sezóny je Austin Cindric a medzi značkami kraľuje Chevrolet. Nová sezóna odštartuje začiatkom februára exhibíciou The Clash na Los Angeles Memorial Coliseum. Oficiálne sa sezóna začne na tradičnom mieste, na Daytona International Speedway, počas The Great American Race – DAYTONA 500. Zelené vlajky zavejú v nedeľu 19. februára 2023.

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Joey LoganoFord3121187400
2Ryan BlaneyFord31221095419
3Ross ChastainChevrolet312250340
4Chase BriscoeFord3123114815
5Kevin HarvickFord31270419
6William ByronChevrolet31280398
7Kyle BuschToyota312220300
8Denny HamlinToyota312210290
9Kyle LarsonChevrolet312403810
10Christopher BellToyota312170270
11Austin CindricFord312140282
12AJ AllmendingerChevrolet31216100
13Austin DillonChevrolet312150240
14Erik JonesChevrolet312300230
15Martin Truex Jr.Toyota3121203614
16Cole CusterFord31293210
17Daniel HemricToyota31210000
18Corey LaJoieChevrolet312270190
19Harrison BurtonFord31260180
20Aric AlmirolaFord312130170
21Chris BuescherFord312190160
22Bubba WallaceToyota311230150
23Tyler ReddickChevrolet311110184
24Daniel SuarezChevrolet311280130
25Michael McDowellFord311200120
26Ty DillonChevrolet311320110
27Justin HaleyChevrolet311260100
28Chase ElliottChevrolet3105090
29Todd GillilandFord30931080
30Cody WareFord30834070
31B.J. McLeodFord30733000
32Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet30729050
33Garrett SmithleyFord30435000
34Alex BowmanChevrolet30424130
35Brad KeselowskiFord27018020
36Landon CassillChevrolet8436000

MEC FOTOGALERIE

phoenix raceway GettyImages-1439579897-780x520 GettyImages-1439593141-780x520 GettyImages-1439597313-780x520 GettyImages-1439587095-780x520 GettyImages-1439607209-780x520 phoenix hill GettyImages-1439618968-780x520 chase elliott logano 2 Logano Joey Logano GettyImages-1439637470-780x520 Logano champ 2022

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Šampiónom NCS druhýkrát Joey Logano […]