NCS 36/36 -Phoenix NASCAR Cup Series Championship

Bolo to perfektné zakončenie sezóny, ktorú začal víťazstvom. Joey Logano ovládol dianie v nedeľňajších pretekoch NASCAR Cup Series Championship na Phoenix Raceway, štartoval z pole position, vyhral prvý segment, viedol 187 kôl, vyhral preteky a získal svoj druhý titul šampióna NASCAR (2018, 2022).

Logano sa pripojil k dvojnásobnému šampiónovi Kyleovi Buschovi ako len druhý aktívny jazdec v sérii, ktorý je držiteľom viac ako jedného titulu. Víťazstvo bolo jeho štvrtým v sezóne, tretím vo Phoenixe a 31. v kariére pri jeho 507. pohárovom štarte. Šampión skončil prvý s náskokom 0,301 sekundy pred tímovým kolegom z Team Penske Ryanom Blaneym. Ďalší z jazdcov Championship 4 Ross Chastain sa v posledných kolách rýchlo doťahoval, no nakoniec prišiel do cieľa až ako tretí a v konečnom poradí obsadil druhé miesto.

Logano reštartoval v 280. kole ako tretí po tvrdom kontakte medzi autami Alexa Bowmana a Michaela McDowella, čo spôsobilo šieste a posledné žlté vlajky dňa. O tri kolá neskôr sa dostal cez Chasea Briscoea a vytvoril si náskok takmer troch sekúnd pred Chastainom, ktorý ho prenasledoval z tretieho miesta. Jazdec tímu #1 mal rýchlejšie auto v posledných 20 kolách, na predbehnutie však nemal dostatok času. Christopherovi Bellovi, ktorý tiež bojoval o titul, pochovala šance katastrofálna 19,8-sekundová zastávka v boxoch v 271. kole. Pretekár Joe Gibbs Racing reštartoval šestnásty a v záverečných 33 kolách sa dokázal posunúť len na 10. miesto.

Šampión série z roku 2020 Chase Elliott prišiel o šancu bojovať o titul po 205. kole. V divokom reštarte sa jeho Chevrolet po kontakte s Chastainom dostal do kontaktu so SAFER bariérou. Elliott stratil kolo v boxoch pri opravách a ďalšie na trati v 230. kole. Skončil 28. a v konečnom poradí šampionátu obsadil štvrté miesto.

Joey Logano sa spolu s tímom Penske #22 raduje aj z titulu v šampionáte vlastníkov. Najlepším nováčikom sezóny je Austin Cindric a medzi značkami kraľuje Chevrolet. Nová sezóna odštartuje začiatkom februára exhibíciou The Clash na Los Angeles Memorial Coliseum. Oficiálne sa sezóna začne na tradičnom mieste, na Daytona International Speedway, počas The Great American Race – DAYTONA 500. Zelené vlajky zavejú v nedeľu 19. februára 2023.