NCS 31/36 – Talladega YellaWood 500

Talladega start

Ve stejně poklidném duchu jako Xfinity Series se nesl i poslední pěti set mílový závod sezóny Cup Series. Z výhry a automatického postupu do Round of 8 se raduje Chase Elliott.

Pro superspeedway ovály pověstná The Big One přišla na přestřes hned v prvním segmentu, kdy Ricky Stenhouse Jr. před sebou pošťouchl Harrisona Burtona a do mely se zapletlo osm jezdců. Pro zmiňovaného Burtona a Gibbse tato šlamastika znamenala konec klání.

Poté přišly na řadu už pouze dvě neplánované žluté fáze. První způsobila prasklá pneumatika na voze Coreyho LaJoie, a o poslední mávání žlutou vlajkou se postaral pět kol před cílem Daniel Hemric, který díky poruše elektroniky zastavil na pit lane.

Do závodního tempa se tak jezdci opět rozjeli dvě kola před cílem a k vítězství měl nejlépe nakročeno Ryan Blaney. Tomu na zadní rovince nejvíce pomohl Michael McDowell a na přední rovinku vyjížděl na první pozici. Na výjezdu ze čtvrté zatáčky nicméně dostal ohromný „push“ od Erika Jonese Chase Elliott a na tri-oval již vjížděl s velkým náskokem. V těsném finishy dokázal tento náskok zužitkovat a proťal cílovou pásku s náskokem 0,046 sekundy před jezdcem týmu Penske.

V Top 5 tyto dva jezdce doplnili Michael McDowell, Ross Chastain a Denny Hamlin.

Chase Elliott si v Talladeze dojel pro svoji osmnáctou výhru kariéry, pátou této sezóny a zajistil si postup do Round of 8. O dalších postupujících jezdcích se rozhodne již tento víkend na klasickém okruhu Charlotte Roval.

Průběžné pořadí Round of 12 2/3

1) #9-Chase Elliott, 3103, +34 vítězství
2) #12-Ryan Blaney, 3101, +32 bodů
3) #1-Ross Chastain, 3097, +28
4) #11-Denny Hamlin, 3090, +21
5) #22-Joey Logano, 3087, +18
6) #5-Kyle Larson, 3087, +18
7) #99-Daniel Suarez, 3081, +12
8) #2-Austin Cindric, 3069
Prozatím nepostupující:
9) #14-Chase Briscoe, 3069
10) #24-William Byron, 3058, -11
11) #20-Christopher Bell, 3036, -33
12) #48-Alex Bowman, 3015, -54

 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní pořadíKol ve vedeníBodůBonus
1Chase ElliottChevrolet18816105818
2Ryan BlaneyFord18819314510
3Michael McDowellFord188290340
4Ross ChastainChevrolet188636385
5Denny HamlinToyota188320419
6Erik JonesChevrolet1881223387
7Todd GillilandFord188341300
8Daniel SuarezChevrolet188142367
9Austin CindricFord188170357
10Chase BriscoeFord18850281
11Landon CassillChevrolet18833100
12William ByronChevrolet18891250
13Austin DillonChevrolet188200240
14Aric AlmirolaFord188436230
15Justin HaleyChevrolet188210319
16Bubba WallaceToyota188270210
17Christopher BellToyota18810200
18Kyle LarsonChevrolet188283011
19Noah GragsonChevrolet1887000
20Kyle BuschToyota188263214
21Cole CusterFord188282160
22Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet188250205
23Ty DillonChevrolet188300140
24Brad KeselowskiFord188180130
25Chris BuescherFord188231153
26Martin Truex Jr.Toyota188221110
27Joey LoganoFord188110166
28Tyler ReddickChevrolet18781190
29Kevin HarvickFord18724080
30Justin AllgaierChevrolet18631000
31J.J. YeleyFord18436000
32Cody WareFord18437050
33B.J. McLeodFord18235000
34Daniel HemricChevrolet18013000
35Corey LaJoieChevrolet4432120
36Harrison BurtonFord2315010
37Ty GibbsToyota2310000
 MEC FOTOGALERIE1429705688-scaled1429709669-scaled1429718285-scaled1429736083-scaled1429740218-scaled1429740287-scaled1429748590-scaled1429750015-scaled2022oct2-elliott-finishFotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Famózne posledné kolo privialo výhru Elliottovi […]