iRacing: Sezóna ESCC ligy odstartovala v Daytoně!

Kromě tří nejvyšších NASCAR sérií nám tento víkend Daytona otevřela také virtuální ligu European StockCar Championship. A hned tento první závod sezóny skončil pro tým LB SimRacing úspěšně.

NEVÍTE O CO SE JEDNÁ? Více informací ZDE.

První závod sezóny s názvem Daytona 300 se uskutečnil v sobotu 20. února a byl vypsán na 120 kol. Do závodu nastoupilo 33 jezdců také s českým zastoupením. Za tým LB SimRacing bylo možné v závodě spatřit Lukáše Bulu, který vozí na své Toyotě číslo 57 a také Víta Šalomona v zeleném Fusionu s číslem 97.

ZÁZNAM ZÁVODU ZDE

 


Kvalifikace bohužel nedopadla z jejich pohledu moc dobře. Lukášovi patřila na startu šestnáctá příčka, Vít startoval až dvacátý. Kvalifikace ale naštěstí body nerozdává.

Hned ze začátku závodu se Lukáš s Vítem začali pomalu prokousávat vpřed. V Daytoně je hlavním pravidlem neudělat chybu, nebylo tedy zatím kam spěchat. Během první padesátky kol došlo k několika kolizím, které měly za následek výjezd Pace Caru, např. ve dvanáctém kole (18:18 na záznamu), nebo ve třicátém kole (38:25).

4

Na trať se několikrát podíval i tento černožlutý Mustang. Lukáš s Vítem zatím vyčkávají na svou šanci.

Nic z toho se ale přímo netýkalo jezdců LB SimRacing, kteří se naopak prodírali postupně vpřed a díky vytrvalosti a vzájemné spolupráci se brzy ocitli v první šestce. Tam se drželi po celou druhou půli závodu a ke konci začal přímý boj o vítězství s dvojicí jezdců týmu Lit LEMPLS Racing Martinem C Kapalem a Tomasem Korenym.

5

Bitva o vítězství pár kol před koncem. V tuto chvíli je na prvním místě Lukáš Bula

Několik kol před koncem obsadili Lukáš s Vítem vnější stopu a útočili na dvojici LEMPLS na vnitřku oválu. Lukáš se dokonce na okamžik dostal na první místo, nakonec ale svou pozici pod náporem LEMPLS neuhájil a na konci obsadili oba jezdci třetí (Šalomon) a čtvrté (Bula) místo.

První čtyři pozice tohoto závodu tedy patří českým jezdcům a oba piloti LB SimRacing byli po závodě spokojeni. „Třetí místo a konečně po dvou letech dojetý náročný závod v Daytoně dává naději v dobrou sezónu„, řekl Vít. „Pneumatiky byly ke konci už dost sjeté, auto bylo nedotáčivé a šance na vítězství byly postupně pryč. Za třetí a čtvrté místo jsem ale samozřejmě velmi rád„, komentoval závod majitel týmu a jezdec Lukáš Bula.


 

3. VÍT ŠALOMON

4. LUKÁŠ BULA

-. BRONISLAV ROBENEK

-. RADEK SÝKORA

 


 

Liga si tento víkend na chvíli odpočine a další závod v Atlantě nás čeká 5. března. Opět zde bude k dispozici jeho shrnutí.

Napsat komentář