NASCAR-LIVE hlavním partnerem iRacingového týmu!

Pro letošní sezónu se stává NASCAR-LIVE.eu hlavním partnerem týmu LB SimRacing, který jezdí nejvyšší online evropskou ligu oválových závodů na závodním simulátoru iRacing.

O co se vlastně jedná? iRacing.com je závodní simulátor (software), který si můžete předplatit i vy a po zakoupení volantu s pedály se prohánět v závodních vozech na počítači třeba ve svém obýváku. Rozhodně se ale nejedná o žádné jednoduché arkádové řízení, iRacing je přesný a věrohodný simulátor, ve kterém se klade důraz i na nejmenší detaily, které jezdcům vytvoří co nejsrovnatelnější prostředí s opravdovými závody.

Kromě mnohého dalšího obsahuje iRacing také závodní vozy a okruhy ze seriálu NASCAR, což je přesně to, čemu se věnuje tým LB SimRacing.

#57Lukáš BULA (majitel)Toyota CamryNASCAR-LIVE.eu
#63Bronislav ROBENEK (spolumajitel)Ford FusionNASCAR-LIVE.eu
#26Radek SÝKORAChevrolet SSNASCAR-LIVE.eu
#66Vít ŠALOMONFord FusionNASCAR-LIVE.eu

Tým se zformoval v březnu roku 2014 za účelem spojení české komunity jezdců iRacing a milovníků NASCAR. Původně byl plán závodit pouze v některých oficiálních soutěžích iRacing, na podzim roku 2014 ale přišla týmu pozvánka do evropské ligy European StockCars Championship Series (oficiální web ZDE) kde nyní působí jako jediný český tým.

Také díky velkému nasazení se tým stal v počtu bodů nejlepším týmem sezóny 2014. Úspěch se skoro podařilo obhájit, nakonec skončil LB SimRacing o pouhých deset bodů na druhém místě.

LB SimRacing Logo WEB Edition

O podobné úspěchy se bude tým pokoušet i v letošní sezóně, která bude trvat osm měsíců a co nejvíce se snaží svým formátem simulovat sérii NASCAR Sprint Cup. Před sezónou došlo k některým změnám, tým má nové jméno a hlavně také nového partnera, kterým se stává náš portál. Všechny týmové vozy tedy budou celou sezónou závodit s polepy NASCAR-LIVE.

Salomon

ZAUJAL VÁS iRACING?

Na oficiálních stránkách ligy a LB SimRacing můžete sledovat průběh celé sezóny a držet palce našim jezdcům. Liga nabízí živé přenosy s komentářem, na našem webu budou navíc pravidelně vycházet krátké reporty z jednotlivých závodů informující o průběhu celé sezóny. Pokud byste si chtěli závodění sami vyzkoušet, navštivte web iRacing.com, dozvíte se více.

G29

Stačí mít dostatečně silný počítač, zakoupit licenci iRacing a VOLANT. Logitech G29 patří k absolutní špičce.

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU

LUKÁŠ BULA

„Již od mala mne zajímala auta, počítače a vše kolem nich. Bez jakékoliv viditelné šance stát se „profesionálním jezdcem“ jsem se ubral cestou, která obsahovala obě moje posedlosti – Simracing. Jako velký fanoušek série americké série NASCAR jsem objevil simulátor Nascar 2003, kde začaly mé první zkušenosti s on-line závoděním. Dostal jsem se tehdy do české ligy. Mé schopnosti nebyly tehdy zrovna nejlepší a z nedostatku času jsem s ligou skončil. O pár let později jsem začal jezdit novou ligu, tentokrát na simulátoru rFactor, konkrétně se jednalo o sérii DTM a GT3. Závodění bylo skvělé jen jsem postrádal sérii NASCAR. V ten moment jsem objevil iRacing, a od té doby mě již nezajímá nic jiného. S iRacingem mám více než tříleté zkušenosti a stal se mou hlavní posedlostí. S pár přáteli jsme se rozhodli založit český NASCAR team, který má za úkol reprezentovat Čechy v zahraničí ve špičkové evropské lize a také propagovat samotný iRacing“

BRONISLAV ROBENEK

„Vždycky byl můj sen závodit v autech. Vyučil jsem se automechanikem, ale k motorsportu jsem se nedostal. S nástupem počítačů se objevila i jiná možnost. A během mnoha let vývoje je tento způsob čím dál více realističtější. Nikdy samozřejmě nebude počítačová simulace stejná jako realita, ale už taková, jaká je teď, je skvělou alternativou.

Virtuálnímu závodění se věnuji od roku 1998 s příchodem Grand Prix Legends. Z občasného koníčku se stal opravdu pořádný závodní kůň :-) Postupně jsem si pořizoval lepší a lepší vybavení, dle toho, jaké byly možnosti a postupný vývoj. V iRacing jsem od roku 2009. Teď už to není jen volnočasový koníček, bereme to se vším všudy a snažíme se maximálně přiblížit reálnému závodění.“

RADEK SÝKORA

„Mé závodění začalo před sedmnácti lety na playstation ve hře Gran Turismo. S nástupem NASCAR 2003 jsem se zamiloval do této série a vydrželo mi to dodnes. K iRacing jsem se dostal v roce 2012 a od té doby získal několik úspěchů. V nulté sezóně ESCC jsem se umístil na třetím místě, minulý rok byl ale i kvůli několika vynechaným závodům o něco horší. Následující sezóna se snad povede lépe.“

 VÍT ŠALOMON

„Jsem 23letý student VUT v Brně, živím se jako programátor a odjakživa mě baví jezdit závodní hry. Skrze ně jsem se dostal až k simulátoru iRacing, který jsem si předplatil na tři měsíce v roce 2012. Chytlo mě to okamžitě, čímž jsem si trochu zkomplikoval učení na maturitu… :) Začal jsem jezdit V8 Supercars, přes které jsem se dostal až k NASCAR. Kromě ESCC ligy na mě můžete narazit ještě v Pitalnes.com Challanges, kde jsem získal několik vítězství.“

Trackbacks for this post

  1. […] NEVÍTE O CO SE JEDNÁ? Více informací ZDE. […]

Napsat komentář