iRacing: Za druhým závodem do virtuální Atlanty

Po týdenní odmlce od zahajovacího závodu v Daytoně sezóna ESCC ligy o víkendu pokračovala druhým závodem, kam nastoupilo opět dvoučlenné zastoupení týmu LB SimRacing. Průběh závodu pro ně vypadal velmi nadějně, jak vše nakonec dopadlo? Čtěte dál.

NEVÍTE O CO SE JEDNÁ? Čtěte ZDE

Minulý závod (report ZDE) skončil úspěchem pro české barvy. V této celoevropské lize dorazili na prvních čtyřech pozicích čeští závodníci (dva z nich byli zástupci týmu LB SimRacing) a podobný trend panoval i v kvalifikaci na druhý závod. Pole position získal Lukáš Srňánek, v TOP 5 byli i další dva Češi z LEMPLS a velmi silný byl opět Team Superior se švédským obsazením.

Jezdci LB SimRacing nasazeni do tohoto závodu (Lukáš Bula a Vít Šalomon) skončili na 11. a 9. místě. Oba s výsledkem spokojeni nebyli, závod byl ale naštěstí úspěšnější.

Samotný závod byl vypsán na 195 a jak říkal Lukáš Bula, je zde extrémně důležité nepodcenit stav pneumatik, protože právě to může být příčina neúspěchu. Jeho záměrem tedy bylo spíš vyčkávat.

Crash 02 [776757]

Již během prvních deseti kol se ale Lukáš dokázal dostat mezi prvních pět jezdců a po padesátém kole již začal určovat tempo závodu z prvního místa on. Ačkoliv si začal budovat poměrně slušný náskok, závod obsahoval mnoho žlutých fází, které byly většinou způsobeny opotřebovanými pneumatikami a následným nezvládnutím vozu. I tak se ale Lukáš držel na prvním místě.

Podobně k závodu přistoupil také Vít, který se po celou dobu snažil držet v první desítce a vyhýbat se kolizím, což se dařilo.


Klíčová událost pro oba jezdce ale přišla pět kol před koncem, kdy byly žluté vlajky vyvěšeny naposledy (na záznamu cca 2:13:00). Víta potkaly potíže při pit stopu a svou zastávku musel opakovat, což ho poslalo až na osmé místo. Závod nakonec dokončil na šestém místě. Také Lukáš se se ale během žluté fáze propadl a restartoval ze třetího místa. To navíc neproběhlo úplně podle plánu a také kvůli pomalému restartu jezdce před sebou nakonec skončil na pátém místě.

Final Restart [776758]

Finálový restart závodu

Stejně jako minulý závod, i zde nakonec vyhrálo duo LEMPLS Kopal a Koreny.


 

5. LUKÁŠ BULA

6. VÍT ŠALOMON

 


 

Další závod jezdce čeká v sobotu 18. března, kdy si zazávodí na okruhu Auto Club Speedway. Také z tohoto klání zde bude k dispozici krátký report.

Napsat komentář