Hamlin po výhre v The Clash: „Je to skvelý impulz“

Prvým víťazom v sezóne 2024 sa stal Denny Hamlin, ktorý dostal svoju Toyotu #11 do Victory Lane počas The Clash na LA Memorial Coliseum. V zaujímavých pretekoch sa o výhru pokúšali viacerí jazdci, no prekonať pretekára Joe Gibbs Racing bolo v záverečných kolách nemožné.

Hamlin išiel naplno v každej zákrute po tom, čo sa dostal do vedenia pri reštarte v 141. kole z plánovaných 150, a bol pár metrov od cieľovej čiary, keď sa jeho tímový kolega Ty Gibbs dostal do kontaktu s nárazníkom Chevroletu Kylea Larsona, čo si vynútilo dvojkolový overtime. Pri poslednom reštarte sa Hamlin držal pred druhým Kyleom Buschom a prešiel cez cieľovú čiaru s náskokom 0,610 sekundy, čím získal svoje štvrté víťazstvo v exhibičných pretekoch otvárajúcich sezónu. „Je to skvelý impulz. Oveľa viac to neurobí. Ale každý 1. január upratujem všetky trofeje vo vchode do domu a teraz môžeme jednu pridať celkom rýchlo, takže som z toho naozaj šťastný,“ povedal po prvej výhre na LA Coliseum Hamlin.

V závere na víťaza dobiedzal najviac Kyle Busch, ktorý sa ale pred Hamlina nedokázal dostať a musel sa uspokojiť s druhým miestom. „Určite to bolí. Cítil som, že v prvej polovici sme boli lepší, mali lepšie auto ako #11. Ale niektoré úpravy, ktoré sme urobili, neboli také dobré, niektoré úpravy, ktoré urobili, boli lepšie. Celkovo som rád, mali sme dobrý večer. Som rád, že som sa sem dostal v jednom kuse, dokonca aj so všetkými tými nárazmi a všetkým ostatným, čo sa dialo,“ zhodnotil jazdec v Chevrolete #8.

PREČÍTAJTE SI AJ: Hamlin víťazom The Clash, v LA získal štvrtú výhru

Na poslednú chvíľu sa do pretekov kvalifikoval šampión sezóny 2023 Ryan Blaney, ktorého zachránila len pozícia najvyššie umiestneného jazdca vo vlaňajšom bodovaní. „Naša skupina bola dosť pomalá. Myslím, že sme jednoducho nemohli ísť rýchlejšie, takže sme mali šťastie, že sme sa dostali do pretekov,“ reagoval na margo kvalifikácie jazdec Team Penske. Z posledného miesta na štarte sa však čistou jazdou posúval stále dopredu a v závere dokonca pomýšľal o výhre. „Jednoducho sme sa vyhli kontaktom a naše auto bolo tiež rýchle, aby sme sa dostali na vyššie priečky. Pri poslednom reštarte som bol hrozný, ale pravdepodobne by som aj tak nevyhral. Posunuli sme sa dopredu z posledného miesta, takže to bola zábava,“ doplnil.

Smolu prežil najmä Ty Gibbs, ktorý strávil vo vedení 84 kôl, v určitých momentoch krúžil po trati s náskokom 2,5 sekundy, no pri predposlednom reštarte prišiel o líderskú pozíciu a v závere sa po kontakte s Larsonom roztočil a prepadol ešte hlbšie. „Bolo to nešťastné, musím sa zlepšiť v reštartoch. Môj tím mi priniesol skvelú Toyotu Camry, ako sme videli. Bolo to dobré predstavenie. Denny odviedol dobrú prácu a vrátil sa do boja o víťazstvo,“ hodnotil mladík, ktorý obsadil 18. miesto. Po pretekoch si ešte vysvetlil niektoré situácie s Joey Loganom, ktorý od jeho hauleru odchádzal so slovami „zapamätám si to“. Víťaz The Clash z roku 2022 sa tentokrát ocitol vo výsledkoch na štvrtom mieste, keď vo vedení strávil osem kôl a najmä v úvode bojoval s Hamlinom o vedenie. „Myslím si, že je to veľmi zábavné a niekedy je to skutočne frustrujúce, keď ste tam, pretože je to úzka aréna a máte veľké autá, ktoré sa šmýkajú. Najmä na reštartoch so starými pneumatikami. Myslím si, že sme boli v skutočnosti o niečo lepší ako minulý rok,“ hodnotil šampión premiérového exhibičného podujatia na LA Coliseum.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář