Brandon Jones nahradí v budúcej sezóne Gragsona v JRM

Brandon Jones na sociálnych sieťach prezradil, že budúcu sezónu bude v Xfinity Series jazdiť v Chevrolete #9 JR Motorsports. Nahradí Noaha Gragsona, ktorý opúšťa tím a v budúcej sezóne sa presunie do pohárovej série do Petty GMS Motorsports.

Jones momentálne jazdí v Toyote #19 Joe Gibbs Racing, kde je od sezóny 2018. Predtým bol viac ako dve sezóny v tíme Richard Childress Racing. „Brandon bol v priebehu rokov ťažkým konkurentom a je talentovanou posilou JR Motorsports,“ povedala Kelley Earnhardt Miller, spolumajiteľka a generálna manažérka JRM v tímovej správe. „Je to veterán série, ktorý prináša veľa skúseností a v roku 2023 uvidíme veľké veci od Brandona a tímu číslo 9.“

Jones, ktorý sa opäť spojil s Chevroletom, vyhral v tejto sezóne v Martinsville a má päť TOP5 a deväť TOP10, zároveň vďaka výhre má miesto v play-off. Celkovo má v Xfinity Series 220 štartov, päť víťazstiev a 96 TOP10. Po presune ku JGR sa každý rok prebojoval do play-off, no nikdy sa nedostal do záverečného Championship 4.

„Sledovať, aké konkurencieschopné bolo JRM v priebehu rokov, je skutočne pôsobivé. Sú favoritmi na víťazstvo každý týždeň a sú jedným z popredných tímov v našej sérii. Som veľmi vďačný Daleovi Jr., Kelley a pánovi Hendrickovi, že mi umožnili byť toho súčasťou,“ povedal Jones vo vyhlásení. „Opätovné spojenie s Chevroletom je tiež úžasné. Boli veľkou súčasťou mojej kariéry na začiatku a teším sa, že na týchto vzťahoch nadviažem a budem jazdiť v Camare v roku 2023,“ dodal.

NASCAR Xfinity Series Call 811 Before You Dig 250 powered by Call 811.com

V úvode tohto týždňa tak Joe Gibbs Racing prišiel o dvoch jazdcov, keď včera Kyle Busch ohlásil svoj presun ku Richard Childress Racing. JGR tak bude musieť pre 2023 nájsť jazdcov pre #18 v Cup Series a #19 v Xfinity Series.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář