Koniec jednej éry: Kyle Busch po sezóne opúšťa JGR, odchádza ku Childressovi

Richard Childress Racing v utorok oznámil, že Kyle Busch bude jazdiť pre organizáciu v NASCAR Cup Series v sezóne 2023, čím sa ukončilo dlhodobé partnerstvo dvojnásobného šampióna s Joe Gibbs Racing. Busch bude sedieť za volantom Chevroletu číslo 8.

Kyle Busch, ktorý sa v Sieni slávy NASCAR objavil s dvoma prsteňmi šampióna na ruke, dnes oznámil, že 15. sezóna vo farbách Joe Gibbs Racing bude jeho poslednou. 37-ročný jazdec vyhral s tímom dva tituly v Cup Series (2015, 2019) a je najúspešnejším jazdcom JGR, keď s autom #18 nazbieral 56 zo svojich 60 pohárových víťazstiev. „RCR má pôsobivú históriu v NASCAR a som poctený, že Richard do mňa vkladá svoju dôveru, aby som prišiel a pokračoval v budovaní tohto dedičstva,“ uviedol Busch v tlačovej správe. „Sám som vyrastal v rodine vášnivých pretekárov a cítim, že kultúra, ktorú si rodina Childressových vybudovala v rámci svojej organizácie, bude pre mňa ideálna. Začínam ďalšiu kapitolu svojej kariéry, teším sa, že budem jazdiť pre RCR a spolupracovať so všetkými, aby sme do oboch našich životopisov pridali ďalšie víťazstvá a tituly,“ dodal.

busch-childress

Podľa informácii bude Busch od roku 2023 jazdiť v aute #8 a podpísal viacročnú zmluvu. Tyler Reddick, ktorý jazdí s týmto autom v tejto sezóne, zostáva pod zmluvou s RCR a bude pre tím jazdiť aj budúci rok. Reddick už predtým oznámil, že sa od sezóny 2024 presunie do 23XI Racing.

„Pridanie Kylea Buscha do zostavy Richard Childress Racing je významné nielen pre našu organizáciu, ale aj pre šport ako celok. Kyle je osvedčeným jazdcom na najvyšších úrovniach tohto športu a verím, že jeho skúsenosti a oddanosť motoršportu pozdvihnú náš program vo všetkých smeroch. Odkedy vstúpil do tohto športu, vždy som obdivoval jeho štýl jazdy a jeho schopnosť vyhrávať,“ uviedol Childress v tímovej správe. „Kto by nechcel, aby jeho auto šoféroval osvedčený šampión série NASCAR Cup?“

Utorňajšie správy ukončujú dlhotrvajúcu neistotu týkajúcu sa zmluvy, ktorá Buschovi v tejto sezóne u Joe Gibbs Racing končila. Zároveň sa otvára voľné miesto v jednom z najlepších áut štartového poľa, ktoré sa v sérii pohybuje už od roku 1992. Busch otvorene o svojej situácii hovoril v júli na Indianapolis Motor Speedway, novinárom povedal, že je ochotný podpísať novú zmluvu za menej peňazí. Dôležitým bol aj koniec jeho dlhoročného partnera a sponzora M&M’s/Mars., ktorý po sezóne 2022 opúšťa svet NASCAR. Busch 1. septembra na Media Day pred štartom play-off naznačil, že má na zváženie viacero ponúk.

Kyle-Busch-is-2019-MENCS-Champion-760x506

Busch začal svoju kariéru full-time jazdca v Cup Series za volantom Chevroletu v roku 2005 vo farbách Hendrick Motorsports. Pred presunom do Joe Gibbs Racing v roku 2008 vybojoval s tímom #5 Ricka Hendricka štyri víťazstvá. V tíme JGR je dlhšie pôsobiacím jazdcom len Denny Hamlin. Kyle Busch dvakrát vyhral titul šampióna Cup Series, dvakrát ovládol základnú časť sezóny a triumfoval v 60. pretekoch.

Childress vyhral šesť titulov šampióna v pohárovej sérii ako vlastník tímu, ale momentálne čaká už poriadne dlho na ďalší. Posledným šampiónom vo farbách RCR bol ešte v roku 1994 Dale Earnhardt. V tejto sezóne je tím úspešný, Reddick a Dillon spolu dosiahli tri víťazstvá a obaja sa kvalifikovali do play-off.

fotografie: twitter.com/NASCAR, NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] úvode tohto týždňa tak Joe Gibbs Racing prišiel o dvoch jazdcov, keď včera Kyle Busch ohlásil svoj presun ku Richard Childress Racing. JGR tak bude musieť pre 2023 nájsť jazdcov pre #18 v Cup Series a #19 v Xfinity […]

Napsat komentář