Zmeny v jazdeckom zložení Kaulig Racing. Ambiciózny tím má druhého full-time jazdca v NCS

Kaulig Racing dnes oznámil výrazné zmeny vo svojej jazdeckej posádke. AJ Allmendinger sa presunie od budúcej sezóny full-time do Chevroletu #16 v najvyššej NASCAR Cup Series. Jeho voľné miesto v „šestnástke“ v Xfinity Series zaplní nováčik Chandler Smith.

Vedenie tímu oznámilo správu počas Kaulig Racing’s Fan Day v ich race shope vo Welcome v Severnej Karolíne. Allmendinger sa stane druhým full-time jazdcom Kaulig Racing po boku Justina Haleyho. 40-ročný pretekár jazdil ako pravidelný jazdec v najvyššej sérii naposledy v roku 2018. Následne prišli prvé kontakty s tímom Matta Kauliga, za ktorého jazdil vybrané podujatia Xfinity Series a od minulej sezóny je full-time jazdcom. „Vždy som Mattovi a Chrisovi počas posledných štyroch rokov a najmä posledných pár rokov, keď som začal jazdiť na plný úväzok v Xfinity, hovoril, že vždy budem robiť to, čo je pre spoločnosť najlepšie,“ povedal Allmendinger minulý víkend pre NASCAR.com v Talladege, kde vybojoval svoje štvrté víťazstvo v XS v tejto sezóne.

Kaulig v tejto sezóne v pohárovej sérii na plný úväzok postavil Chevrolet #31 pre Haleyho a Chevrolet #16 mal pripravený pre rotujúcu trojicu Allmendinger, Noah Gragson a Daniel Hemric. Keďže Allmendinger prechádza na full-time, Kaulig bude mať teraz dvoch jazdcov, ktorí budú môcť v budúcej sezóne bojovať o titul v NCS. Skúsený jazdec povedal, že plánom organizácie bolo po celú dobu mať v budúcej sezóne jedného jazdca v čísle 16. Allmendinger však povedal, že posilnenie programu Cup Series nemôže prísť na úkor Xfinity Series, ktoré stálo v začiatkoch Kauligovi vlastníctva tímu a je to to, čo Allmendinger nazval „srdcom našej spoločnosti“.

NASCAR Xfinity Series Sparks 300

„To bolo rozhodnutie Matta a Chrisa, pretože ten program musí byť dobrý, pretože to je ich dieťa a vždy to tak bude, bez ohľadu na to,“ povedal Allmendinger. „Cup Series program, určite, musí byť silný. Ale viete, to je proces pravdepodobne dlhší, ako som tu ja, však? Pomôcť rozvíjať ho na plný úväzok, to je niečo, na čo sa skutočne teším a dúfam, že nám to pomôže urobiť ďalší krok, či už ide o testovanie alebo prácu so simulátorom alebo len sústredenie sa na toto auto každý týždeň,“ dodal.

Túto správu plne podporuje aj Chris Rice, ktorý bol v roku 2019 povýšený z generálneho manažéra na prezidenta tímu. „Myslím si, že to, čo nám AJ prináša, je znalosť toho istého jazdca v tomto aute po celú dobu a len neustále rozširovanie tohto programu. Som naozaj nadšený, milujeme ho a bude nám chýbať v Xfinity programe, ale verím, že nám bude stále pomáhať,“ povedal Rice.

Allmenidger bol známy ako bravúrny okruhový jazdec a pred premiérovým víťazstvomna ovále v Atlante 2020 mal na svojom konte výhry len na tomto type tratí. Momentálne sa raduje z nedeľného triumfu na Talladega Superspeedway a stal sa prvým jazdcom Kaulig Racing, ktorý má víťazstvo na každom type trate v Xfinity Series. V tejto sezóne obhájil titul šampióna základnej časti a je stále v hre o pohár šampióna celej série. Vďaka výhre v Alabame má už teraz isté miesto v Round of 8.

NASCAR Xfinity Series Sparks 300

Prechod AJ Allmendingera do NASCAR Cup Series znamená uvoľnené miesto v Chevrolete #16 v Xfinity Series. Novým jazdcom pre budúcu sezónu sa stane talentovaný Chandler Smith, v tejto sezóne jazdec Kyle Busch Motorsports v Camping World Truck Series. Tento 20-ročný zázrak rozkvitá od roku 2021, keď začal v Truckoch jazdiť na plný úväzok a vyhral päť pretekov pre tím. To zahŕňa tri víťazstvá v tejto sezóne, v ktorej je Smith momentálne najlepší jazdec v bodovom hodnotení a stále bojuje o titul.

Smith zdedí auto, ktoré Allmendinger doviedol k 12 víťazstvám za posledné štyri roky, no prichádza aj ako jasná perspektíva a čerstvá tvár vo veteránskej zostave Kaulig Racing. V tomto roku absolvoval dva štarty v #26 Sam Hunt Racing, v Talladge nedokončil a Doveri obsadil 21. miesto. Je tiež 10-násobným víťazom série ARCA Menards, pričom svoje prvé víťazstvo získal ako 15-ročný nováčik už v roku 2018.

GettyImages-1414714442

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář