Jeff Gordon: „…žil jsem tento neuvěřitelný sen,…“

Čtyřnásobný šampion nejvyšší série NASCAR Sprint Cup a jedna z největších legend tohoto sportu včera oznámila, že sezóna 2015 pro něj bude tou poslední na plný úvazek. Jeho rozhodnutí hýbe světem NASCAR, vyvolává smutek ale také úctu a radost. 

Jeff Gordon sám uvedl, že by chtěl více času trávit se svou rodinou a také ho poslední dobou trápí neodbytné bolesti zad. Čtyřiceti tříletý Gordon prý k rozhodnutí o odchodu do důchodu přemýšlel již minulý rok v létě. Po více než dvaceti letech závodní kariéry bylo pro Gordona hodně těžké oznámit své rozhodnutí svému týmu, rodině ale i fanouškům. Jeho dcera Ella se prý po oznámení rozplakala tak, jak to táta Gordon ještě neviděl. „Zíral jsem na ní, nikdy jsem ji neviděl takhle brečet. Opravdu jsem se z toho sesypal a pak jsem si uvědomil, jak moc to všechno pro mě bude těžké, jsem emocionální, jak  to jen zvládnu? A pak jsem si řekl, jsem emocionální, protože jsem pyšný. Je to vlastně všechno, co jsem kdy chtěl, být řidič závodního vozu takového měřítka, já jsem žil tento neuvěřitelný sen a teď přišla prostě další kapitola mého života.“ Svěřil se Gordon.

Rozhodnutí majitele týmu zasáhlo natolik, že nevěděl, zda-li se má smát nebo brečet. Když později Gordon předstoupil před tým mechaniků a všechny ostatní kolegy, neubránil se slzám.

Jako automobilový závodník v mnoha věcech spoléhám na svůj instinkt, snažím se dělat správná rozhodnutí.“ Řekl Jeff magazínu US Weekly. „V uplynulém roce jsem hodně a usilovně přemýšlel a došel jsem k rozhodnutí, že sezóna 2015 bude tou poslední (na plný úvazek). Nebudu používat slovo důchod, protože nejdu na žádný odpočinek, vlastně budu hodně zaneprázdněn. Určitě si rád zazávodím na vybraných akcích, i když teď to zrovna nemám v úmyslu.“ Je vidět, že Jeff se se závoděním bude loučit jen těžko.

Nadále se budu v NASCAR angažovat.“ Doplnil Gordon. Jeho spolupráce s Hendrick Motorsports prý rozhodně nekončí a mimo závodní dráhu se bude Jeff věnovat své nadaci. „Jsem velmi zainteresován ve výzkumu dětské rakoviny, tam se bude stáčet moje pozornost především.

Ještě pořád tu ale je nadcházející sezóna. „Dám do toho všechno a můj tým také, bude to o to větší výzva, když víme, že je to naše naposledy.“

Když se o odchodu Gordona dozvěděli jeho kolegové závodníci, skrze Twitter mu zaslali nesčetně slov obdivu a chvály. Joey Logano zmínil, že „vyrůstal na legendě Jeff Gordon“ a děkoval mu, že s ním mohl závodit, stejná slova díků odeslala i Danica Patrick. Více o Jeffu Gordonovi si můžete přečíst v článku kolegy Jakuba Smetany Nestárnoucí Jeff Gordon.

One Comment

  1. Kmonislav napsal:

    Tak pro letošek je Jeff můj kůň číslo dvě.Kdyby,nedej bůh,to KH nevyšlo (obhajoba) :D tak ať si to vezme JG,pátej titul by mu slušel ! Je to borec.

Napsat komentář