XS: Z titulu se raduje Chris Buescher

Championship Weekend pokračoval v sobotu odpoledne na oválu Homestead-Miami Speedway sérií Xfinity. Tady byla situace o něco zajímavější než v Camping World Truck Series, jelikož šanci na titul měli čtyři jezdci. Bodově nejlépe na tom byl Chris Buescher, osmnáct bodů ztrácel Chase Elliott, dvacet dva Ty Dillon a největší ztrátu měl Regan Smith a to dvacet čtyři bodů. Závod Ford EcoBoost 300 vyhrál Kyle Larson.

První závod na oválu v Miami se uskutečnil v roce 1995. Statistikám dominuje legenda Jeff Gordon (1.00), druhý je Kyle Larson (2.50) a třetí šampion ze sezón 2011-2012 Ricky Stenhouse Jr. (4.0). Na Victory Lane se zde nejvícekrát podíval Joe Nemechek, a to rovnou třikrát.

Skvělá forma týmu Joa Gibse pokračovala i v Homesteadu, kdy si jezdci Kyle Busch a Daniel Suarez zajistili první řadu ve zkrácené kvalifikaci díky dešti. Největší kandidát na titul Chris Buescher odstartoval z místa jedenáctého, Ty Dillon z desátého, Chase Elliott z třináctého a Regan Smith ze čtrnáctého místa.

Start se nejlépe povedl ze třetí řady Austinu Dillonovi, který pokořil oba jezdce týmu Joa Gibbse. První žlutá fáze se objevila záhy po hodinách Tima Viense. Díky nepřízni počasí byla v třicátém kole vyhlášena takzvaná competiton caution. Při této příležitosti se jezdci poprvé ukázali na pit lane. Nejvíce na zastávce vydělal Ryan Blaney, který si o tři příčky polepšil a dostal se na třetí místo, ve vedení byl Kyle Busch následovaný Kyle Larsonem.

NASCAR XFINITY Series Ford EcoBoost 300

Krásné souboje o první místo sváděli oba Kylové – Busch a Larson. Několikrát si své pozice prohodili , Busch měl dokonce lehký kontakt s lemující zdí – nebyl ale jediný. Jezdci ve většině případů volili nejvyšší stopu, ve které to ke zdi není daleko. Přesvědčili se o tom například Regan Smith, Darell Wallace Jr., Ryan Reed, Elliot Sadler či Chase Elliott.

Dlouhá zelená fáze zapříčinila, že špička startovního pole předjížděla jednoho jezdce za druhým o kolo zpět tak, že v polovině závodu byli pouze čtyři jezdci ve vedoucím kole v pořadí – Larson, Busch, Jones a Austin Dillon. Jezdci bojující o titul se pohybovali kolem desátého místa.

Ve sto čtyřicátém prvním kole se mávalo žlutou vlajkou díky dešti, mraky naštěstí rychle odešly a závod nemusel být přerušen červenou vlajkou.

Zásadní žlutá fáze přišla na řadu ve sto sedmdesátém třetím kole, kdy se David Starr se svoji Toyotou opřel o zeď ve druhé zatáčce. Jezdci se vydali na pit lane a tam se děly věci. Hned čtyři jezdci byli penalizováni za pneumatiku, která mechanikům „utekla“ ať už do vedlejšího boxu, nebo přímo na pit lane. Mezi ně patřil Suarez, Almirola a do té doby druhý Kyle Busch.

Jezdci se k restartu seřadili v pořadí Austin Dillon, Blaney, Larson a Jones. Hned další kolo se mávalo opět žlutou vlajkou, tentokrát díky Buschovi. Ten se snažil co nejrychleji dostat zpět na přední příčky, jenže před ním se do lehkého smyku dostal Sieg, tomu se Busch snažil vyhnout do míst, kde už byl Darell WallaceJr. a ten ho poslal do smyku.

Poslední část se nesla ve skvělé jízdě Kyle Larsona. Nejprve se osm kol před koncem dostal krásným manévrem před Blayneho, a čtyři kola před šachovnicí si smlsnul na vedoucím Dillonovi. Kyle Larson si tak dojel pro své první vítězství v letošní sezóně a pro třetí v celé kariéře Xfinity Series.

Díky velkému náskoku nemusel nikam Chris Buescher pospíchat, celý závod se pohyboval se svými protivníky kolem TOP10 a dojel na 11. místě. Jeho největší konkurenti se seřadili na místech sedm až devět a tak se ze zisku titulu raduje právě Chris Buescher.