XS: Texas si přivlastnil Brad Keselowski

Svého třicátého prvního závodu sezóny se v Texasu dočkala série Xfinity. Tohoto klání se zúčastnilo celkem pět pravidelných účastníků Sprint Cupu, kteří se nejvíce poprali o konečné první místo. Tito jezdci nedali nikomu šanci, dokládá to „až“ páté místo Tye Dillona.

Na oválu Texas Motor Speedway se také jezdí tradičně (jako v dalších dvou nejvyšších sériích) dvakrát do roka – jarní závod vyhrál Erik Jones. Touto výhrou si drží první místo v dojezdech, protože to byl jeho první závod na tomto oválu. Druhý je Chase Elliott, ten zde vyhrál loňský jarní závod a třetí nejlepší v dojezdech je Ryan Blaney. Nejvíce výher zde má Kyle Busch a to sedm.

Sobotní počasí nad tratí jezdcům nepřálo, celodenní program byl vesměs zrušen, tedy kromě závodu samotného. Díky zrušené kvalifikaci tak o pořadí na startu závodu O’Reilly Auto Parts Challenge rozhodly výsledky z pátečního tréninku. Ten se nejlépe povedl Austinu Dillonovi, v první řadě ho doplnil Brad Keselowski.

NASCAR XFINITY Series O'Reilly Auto Parts Challenge

Do vedení se hned v prvním kole dostal Keselowski, Dillon si ho však vzal zpět o osm kol déle. První žlutou vlajkou se mávalo ve dvacátém pátém kole (z dvou set vypsaných) díky takzvané competition caution. V padesátém pátém kole se ve vedení objevil Kyle Busch. Tomu zde však štěstí nepřálo, při dalších pit stopech nejdříve dostal penalizaci za příliš mnoho mechaniků za zídkou, poté ho postihly problémy s převodovkou, kdy v ní zůstal zaseknutý čtvrtý převodový stupeň. Tento problém mu znepříjemňoval každou zastávku u svých mechaniků, kdy ho pánové museli dlouze roztláčet, ale i při restartech.

Do vedení se na chvíli dostal i Kevin Harvick. Tomu také nepřálo štěstí na pit lane, kdy mu mechanici řádně nepřipevnili kolo a musel zastávku zopakovat. V té době byl ve vedení Keselowski, kolem něho se ale ve sto sedmdesátém kole prohnal Kyle Larson. Z jeho vozu se už od poloviny závodu občas zakouřilo, na rychlosti mu to však neubralo. Až ve sto sedmdesátém sedmém kole to levá zadní pneumatika nevydržela a Kyle se na přední rovince roztočil.

Z první řady restartoval Keselowski a Dillon. Dillonovi se povedlo vyrazit kupředu, ale vzápětí už byl pod tlakem Keselowkiho a Harvicka. Oba se před něho dostali, nejrychleji se pod šachovnicovou vlajku dostal jezdec Teamu Penske – Brad Keselowski. Tato výhra pro něho byla druhá v sezóně a třicátá čtvrtá v jeho Xfinity kariéře. Druhý dojel Kevin Harvick a třetí Austin Dillon.