XS: Deštěm zmáčený závod vyhrál Regan Smith

Závodní víkend v Doveru doprovázelo deštivé počasí. Celý páteční program byl zrušen, pro sérii Xfinity dokonce i ten sobotní dopolední a jezdci tak odjeli závod bez přípravy a kvalifikace. Déšť jezdce potrápil i při závodě, který byl na několik minut přerušen. Nejlépe se s podmínkami popral Regan Smith a připojil se tak k boji o titul.

Na závodišti Dover International Speedway se Xfinity Series objevuje od roku 1982. Za tuto dobu se zde odjelo šedesát tři závodů. Jarní závod vyhrál Chris Buescher. Nejlépe je na tom v dojezdech Kurt Busch s průměrem 3,5, druhý Chase Elliott 4,67. Nejvíce výher zde má Kyle Busch a to pět. Jezdci se díky neodjeté kvalifikaci do závodu rozjeli podle bodů v šampionátu vlastníků. Do závodu Hisense 200 tak z Pole Position vyjel Ryan Blaney.

NASCAR XFINITY Series Hisense 200

Do vedení se ihned po startu dostal Kyle Busch. O první žluté přerušení se postaral Ben Rhodes v šestnáctém kole, kdy se dostal do smyku při výjezdu ze čtvrté zatáčky. Ve dvacátém pátém kole mezi sebou kolidovali Ross Chastain a Dakoda Armstrong. Při vyvěšení této žluté fáze měl problémy i Ty Dillon, kterému praskla pneumatika, tvrdě se opřel do bariéry a musel zajet do garáže. Ve sto sedmém kole, z dvě stě vypsaných, následovala další velká rána mezi Cale Canleyem a Stanton Barrettem. Při tomto přerušení se díky strategii dostal do vedení Elliott Sadler, ale nad závodiště se opět podívat déšť a zapříčinil přes třicet minut dlouhou červenou fázi.

Po restartu se před Sadlera dostal Regan Smith a ten své vedení už dokonce závodu nikomu nedal. I když se na něho v závěru závodu dotírala dvojce týmu Joe Gibbs Racing (Denny Hamlin a Kyle Busch), díky palivové bitvě a šetření paliva se ale žádná dramata neodehrála. Smith si tak v poklidu dojel pro své letošní druhé vítězství v Xfinity Series po závodě v Mid-Ohiu.