Vtipné, trápne či divné incidenty za posledné roky

Jedným z momentov, o ktorom sa po víkendových pretekoch Truck Series v Atlante hovorilo najviac, bola „prerábka“ trucku Bayleyho Curreyho na kabriolet. Časť strechy, ktorá odletela spôsobila moment, ktorý by sa dal nazvať viac ako divným. Za posledné roky to nie je ale jediný takýto moment a od sezóny 2019 by sme ich napočítali zhruba tridsať. Pár sme vybrali a snažili sme sa ísť po skutočných chuťovkách.

• Začneme pretekmi Truck Series v Bristole 2019, kde sa do problémov dostala Natalie Decker. Jej truck sa stal nepojazdným a do boxovej uličky ju musela potlačiť „traťová odťahovka“. A tu nastal problém, kedy ju v nájazde na pit road tow truck roztočil.

• Predstavte si, že vyhráte preteky, vychutnáte si „donuty“ a následne chcete zamávať fanúšikom. Presne toto zažíval po výhre na Charlotte ROVAL Chase Elliott, ktorý sa vystrčil zo svojho bočného okna, no auto nebolo zabrzdené a na miernom kopčeku sa zrazu začalo posúvať dozadu. Elliott reflexívne zoskočil z auta von a v konečnom dôsledku prišlo ku vtipnému momentu, kedy víťaz pretekov naháňal svoje auto.


• Vysúšače trate, tzv. jet dryers, to je kapitola sama o sebe. Od momentu, keď to jedného „napálil“ Juan Pablo Montoya, až po viaceré drobné zrážky či skĺznutia. A presne takýto moment nastal počas upršaných Duelov v Daytone 2021. Vysúšače sa starali o prípravu trate, keď tu zrazu ten v najvyššej stope vysokého klopenia miestnej superspeedway nabral v šmyku smer dole a nechýbalo ani poškodenie vysúšacích prístrojov.

• A teraz si predstavte, že vás mechanici tlačia boxovou uličkou a zrazu sa im pod nohami objaví hnací hriadeľ, ktorý spadne z vášho trucku. Presne to sa stalo v kvalifikácii Truck Series v Daytone 2021 Timovi Viensovi.

• Preteky v plnom prúde, urputne bojujete o čo najlepšie priečky a v tom….TMA! Presne toto sa v roku 2021 stalo na World Wide Technology Raceway v Gateway. A nielen tam, spomíname si v posledných rokoch na výpadky osvetlenia aj v Darlingtone, Bristole či opäť Gateway v minulej sezóne.

• Chlapci z tímu Reaume Brothers Racing si pred dvoma rokmi zbalili veci a po pretekoch Truck Series sa chystali opustiť trať v Atlante. Lenže to nebolo také jednoduché. Tímový kamión bol totiž o niečo vyšší a nabúral  do hornej časti do výjazdového tunelu.

• Preteky Truck Series na „prašnom“ Bristole v roku 2022. V plnej rýchlosti sa bojuje o pozície, keď sa zrazu za sebou objavili Matt DiBenedetto a Austin Wayne Self, ktorých súboj bol tak tesný, že ich trucky zostali zakliesnené do seba. To si vynútilo žlté vlajky a chlapci mali čo robiť, aby sa od seba odlepili.

• Letné preteky NCS v Daytone v minulej sezóne nám ponúkli aj červené vlajky. A práve tu nastala situácia, ktorá v našom zozname nesmie chýbať. Z auta Brada Keselowskiho sa zrazu začalo dymiť, no jazdec RFK Racing zachoval chladnú hlavu a prípadný vznik plameňov zastavil tým, že sa so svojim autom začal jednoducho točiť v kruhu.

• Problémy postihnú v pretekoch takmer každého. Jazdcov, vysúšače trate a dokonca aj pace car. A čo sa stane, keď sa pokazí bezpečnostné vozidlo? To sme si mohli pozrieť vlani v pretekoch Cup Series v Martinsville.

• Ani sezóna 2024 sa nevyhla pár divným incidentom a ten prvý prišiel už v Daytone. A opäť to boli jet dryers, ktoré sušili po dažďoch trať pred štartom Daytona 500 a čo čert nechcel, dva z nich sa dostali do vzájomného kontaktu. Na trati sa objavilo veľké množstvo tekutiny a tak bolo o malý problém viac.

 

• No a na záver to najčerstvejšie. Atlanta, preteky Truck Series a už spomínaná zmena Curreyho trucku na kabriolet. Už len čakáme, čo ďalej táto sezóna prinesie.

fotografie: X.com/Jordan_Bianchi, X.com/JerryJordan_KTT

Napsat komentář