Velké šance pro Ryana Newmana

Goody's Headache Relief Shot 500 - Practice

Nový formát CFTC umožnil probojovat se do osmičky uchazečů o pohár i jezdcům, které by jsme často v Chase neočekávali. Jedním z nich je letos Ryan Newman. 

Newman se díky vydařeným průměrným dojezdům dokázal udržet v boji o titul šampiona. To je skutečnost, kterou by vidělo spoustu fanoušků NASCAR na začátku sezóny jako prakticky nereálnou, ale stalo se.

Ryan Newman (Richard Childress Racing) v čele s velitelem posádky Lukem Lambertem dokázali tým 31 připravit a vést tak dobře, že mají nyní slušnou šanci dostat se i do finální čtyřky.

Sezóna sice nezačala nejlépe, v Daytoně dojel Newman dokonce až na 22. příčce, ale potom přišlo dvakrát sedmé místo v Las Vegas a Phoenixu. Osmé místo v Richmondu, sedmé v Poconu a dokonce třetí v Kentucky. Od závodu v Doveru ( 28.září 2014 ) se Ryan dokázal vždy umístit v TOP 10 a poslední závod v Martinsville dojel dokonce třetí, druhý z In-Chase jezdců hned za Jeffem Gordonem.

V Martinsville navíc vyhrál Earnhardt Jr., tedy nikdo z jezdců, kteří bojují o titul, si zatím nepojistil svou účast ve finální čtyřce a pomyslné zatímní druhé místo je pro celý tým 31 doslova zářící nadějí, a sice, protože je už jisté, že dokonce dvě místa ve velké čtyřce budou obsazena dle bodů.

„Mám pocit, že je to jedna z našich nejsilnějších stránek letošní sezóny – naše konzistentní výkony na všech různých tratích nás dostaly tam, kde jsme.“ Řekl Lambert.

1021_BK5

Newman Getty Jerry Markland

Ryan+Newman+Daytona+International+Speedway+w49JKGYGwUyl

Napsat komentář