V CWTS ide do tuhého! Kto si v akom prípade môže zabezpečiť miesto v play-off?

Po napínavých pretekoch na okruhu Mid-Ohio pred dvoma týždňami mala NASCAR Camping World Truck Series minulý víkend voľno a jazdcov v sobotu čaká finále „regulérnej“ sezóny na Pocono Raceway. Sme pripravení korunovať šampióna základnej časti a definitívne uzavrieť desiatku mien, ktorá v play-off zabojuje o titul.

V pätnástich pretekoch sezóny 2022 si vďaka výhre (zatiaľ 5 full-time víťazi) alebo dostatočnému počtu bodov zatiaľ miestenku do play-off vybojovalo osem jazdcov, ktorý sa pre tento roku upísalo práve Camping World Truck Series. Zabezpečený postup už majú Zane Smith, John Hunter Nemechek, Chandler Smith, Stewart Friesen, Ben Rhodes, Ty Majeski, Christian Eckes a Carson Hocevar. V ich prípade to bude hlavne o získaní posledných dôležitých bodov a boji o korunu kráľa základnej časti. V hre zostali posledné tri mená a najlepšie je na tom Zane Smith, ktorému stačí získať v pretekoch dva body a nemusí sa pozerať na výsledky súperov. Smithovi tak stačí v pokoji jazdiť a nespraviť nejakú výraznú chybu. To jeho menovec Chandler a John Hunter Nemechek budú potrebovať aj určitú pomoc.

NASCAR Camping World Truck Series Heart of America 200

POSTUP VĎAKA BODOM

Zaujímavé a hlavne nabité to bude v boji o postup do finálovej desiatky, ktorej sny o titule šampióna zostanú aj po Pocone živé. Ak dôjde k opakovanému víťazovi alebo k víťazstvu jazdca, ktorý nemôže postúpiť do play-off, nasledujúci jazdci by mohli získať náskok pred šiestym jazdcom bez víťazstva v poradí. Rovnaké bodové požiadavky uvedené ďalej by platili, ak by prvú výhru získali Ty Majeski, Christian Eckes, Carson Hocevar, Grant Enfinger alebo Matt Crafton. Enfingerovi by tak stačilo na postup osem, Craftonovi 37 bodov. Dvojica Derek Kraus a Tyler Ankrum by potrebovala v pretekoch pomoc.

Ak bude ale nový víťaz Derek Kraus alebo iný jazdec bez víťazstva nižšie v poradí, ale stále má nárok na postup do play-off, nasledujúci jazdci by mohli získať náskok pred piatym jazdcom bez víťazstva v poradí. Grant Enfinger by to zvládol s 27 bodmi, Matt Crafton a Derek Kraus si to vedia zaistiť len s pomocou.

POSTUP VĎAKA VÝHRE

Spôsob, ako sa zaručene dostať do play-off je preteky v Pocone samozrejme vyhrať. Vlastným víťazstvom by si postup zabezpečili Grant Enfinger, Matt Crafton, Derek Kraus, Tyler Ankrum, Matt DiBenedetto, Tanner Gray, Chase Purdy, Colby Howard a Timmy Hill. Šanca žije aj pre nováčika Lawlessa Alana, ktorý však pri prípadnej výhre potrebuje nazbierať 60 bodov a Hailie Deegan, Dean Thompson, Austin Wayne Self, Jack Wood, Spencer Boyd a Kris Wright okrem triumfu potrebujú aj ďalšiu pomoc od ostatných jazdcov.

webufwrliublwrui

fotografie: NASCARmedia.com, nascar.com

Napsat komentář