Ukončí Jimmie Johnson a Chad Knaus spolupráci?

V posledních dnech se médii prohnala vlna informací o tom, že Jimmie Johnson a Chad Knaus ukončí svou společnou éru. Co je na tom všem pravdy?

Tým Jimmie Johnson a Chad Knaus vznikl v roce 2002, kdy Johnson nastoupil na plný úvazek jako nováček do nejvyšší série NASCAR Sprint Cup (tenkrát bylo Jimmiemu 25 let). Dnes s jistotou můžeme říci, že se jedná o jeden z nejlepších týmů vůbec. Od roku 2002 vyhráli šestkrát šampionát a jako první projeli pod šachovnicovou vlajkou hned v 69 závodech.

I přes úspěchy, je tu ale i stinná stránka věci. Prvním konfliktem mezi Knausem a Johnsonem byla situace po ukončení sezóny 2005. V letech 2003 a 2004 stačily jejich výsledky vždy na druhou příčku a v roce 2005 (s bídnými čtyřmi výhrami) nakonec obsadili až páté místo. Po frustrujícím zakončení sezóny 2005 byli dokonce podrážděný Johnson a Knaus vyzváni, aby se přestali chovat jako malé děti.

Letos se Johnson nedokázal probojovat do bojů o titul a byl vyřazen po závodě v Talladeze. I během tohoto závodu to mezi pány jiskřilo, ale nevyrovnalo se to hádce, kterou vedli během závodu v Charlotte. Televizní technici měli co dělat, aby zvládli jejich rozhovor „vypípat.“ Možná dnes oba trochu litují, že se nechali unést a hádka se dostala na veřejnost.

Možná proto se začalo spekulovat o tom, že se jejich cesty rozejdou. Během rozhovoru v Martinsville Jimmie Johnson tyto konspirace vyvrátil a dle jeho slov očekává, že i příští rok bude Knaus jeho velitelem.

„Když bude chtít Chad odejít, tak to udělá. Jsme spolu již třináct let a já chci aby naše spolupráce pokračovala tak dlouho, jak jen to bude možné. Jsme k sobě upřímní a občas procházíme těžkými časy, ale jsme jako rodina a jako rodina budeme bojovat.“ Řekl Johnson.

1

635497549148022463-USATSI-8132467

Camping World RV Sales 301

Napsat komentář