SC: Trefená strategie pomohla k vítězství Keselowskimu

První dvě místa v závodě Kobalt 400 obsadila dvojice Fordů z Team Penske Brad Keselowski a Joey Logano. Oběma parádně vyšla riskantní strategie v závěru. Na třetím místě a s nejvíce koly strávenými ve vedení dorazil do cíle Jimmie Johnson.

Start závodu si pohlídal Kurt Busch, který v pátek vybojoval pole position a svůj náskok postupně navyšoval. Na druhém místě kroužil na začátku Joey Logano a za ním Matt Kenseth.

Ve 31. kole poprvé zavlály žluté vlajky. Piloti zamířili do boxů, ve kterých se dokázal na první místo dostat Denny Hamlin kvůli strategii výměny pouze dvou kol. Dosavadní leader Kurt Busch dostal penalizaci za rychlost na pit lane a propadl se hluboko do jezdeckého pole. Restartovalo se tedy v pořadí: 1. Hamlin, 2. Logano, 3. Kenseth.

První místo vydrželo Hamlinovi do 44. kola, v té chvíli ho překonal Joey Logano a Hamlin se začal postupně propadat kvůli starým pneumatikám až do druhé desítky. Logano držel první příčku až do 82. kola, kdy jsme se dočkali zelených pit stopů. Ty znamenaly první místo pro Brada Keselowskiho, za kterým kroužil kolega Logano. Na třetí místo se dokázal propracovat Jimmie Johnson.

Kvůli nečistotám na trati byla žlutá fáze vyhlášena také v 99. kole, což znamenalo další návštěvy u mechaniků. Někteří jezdci, včetně Jimmieho Johnsona, zvolili výměnu dvou pneumatik, což právě Johnsonovi zajistilo první místo. Následujících skoro osmdesát kol strávil Johnson ve vedení, během té doby stihl jako ostatní zajet k pit stopu v plném závodním tempu.

Další zastávky přišly na řadu ve 179. kole vinou dalšího přerušení. Ty znamenaly návrat na první místo pro Joeyho Logana, druhý byl Kevin Harvick a následovali ho Matt Kenseth, Kurt Busch a Jimmie Johnson. Smolná byla tato zastávka pro Brada Keselowskiho, obdržel totiž penalizaci za rychlost v boxové uličce.

O pár kol později došlo ke kolizi mezi Kylem Larsonem a A. J. Allmendingerem. Opět následovaly pit stopy, které poslaly na první místo Matta Kensetha, druhý byl Johnson a třetí Kyle Busch. Začal se navíc zvedat už tak silný vítr, který s sebou přinášel písečnou bouři a nějaké ty kapky deště. Výrazně se zhoršila viditelnost a podle určitých zpráv začínaly být některé části okruhu mokré. Závodění ale pokračovalo a Jimmie Johnson se dokázal dostat na první místo.

Klíčová situace závodu nastala 53 kol před koncem. Do kolize s Reganem Smithem se opět zapletl Kyle Larson a nad okruhem bylo znovu žluto. Souboj o vedení v závodě na pit lane byl extrémně vyrovnaný a Johnson s Kensethem a Kylem Buschem jeli bok po boku. Nejúspěšnějším byl nakonec Jimmie Johnson, i tak ale nerestartoval z prvního místa, protože dvojice pilotů Team Penske Joey Logano a Brad Keselowski a také Austin Dillon zůstali na trati a patřily jim první tři příčky.

Restart se parádním způsobem povedl Kylu Buschovi, který se dokázal ze šestého místa velmi rychle procpat až na místo první a začal nabírat náskok.

Největší kolize závodu se odehrála 42 kol před koncem. Matt Kenseth nezvládl svůj vůz a naboural do Chase Elliotta, havárie se účastnili i další piloti. Matta Kensetha tedy i ve třetím závodě letošní sezóny potkala obrovská smůla, když musel odstoupit.

Restart závodu proběhl v pořadí: 1. Kyle Busch, 2. Keselowski, 3. Logano, 4. Johnson. Několik kol před koncem začali soupeřit Keselowski s Loganem, čehož se pokoušel využít Johnson, k žádné změně v pořadí ale zatím nedošlo.

Ve stejné chvíli začal ztrácet tempo Kyle Busch, čehož využila celá trojice pronásledovatelů a postupně Busche překonala. Do cíle tedy dorazil na prvním místě Brad Keselowski, který se okamžitě po dojetí chopil americké vlajky a začal slavit vítězství.