Tony Stewart: Nevinen

Tragédie, která se odehrála 9. srpna 2014, otřásla světem motorsportu. Během závodu Empire Super Sprint Series, na Canandaigua Motorsports Park v New Yorku, došlo k nehodě, během kterého zemřel mladý závodník Kevin Ward Jr. ( 20 let). Událost rozdělila fanoušky závodění na dva tábory, jedni tvrdí, že za nehodu může Stewart, který Warda Jr. srazil a přejel, druzí zase tvrdí, že za svou smrt si Ward Jr. může sám, protože po konfliktu vystoupil z vozu a pobíhal po trati, dokonce vstříc vozu Stewarta, aby mu za incident vynadal.

Nicméně celá záležitost na několik závodů vyřadila Tonyho Stewarta,  trojnásobného šampiona nejvyšší série NASCAR Sprint Cup, z provozu.  S pomyšlením, že jste přejeli kolegu závodníka, který to nepřežil, dokáže více než jenom zkazit den. Tony Stewart dokonce uvažoval o odchodu do „důchodu“ a se závoděním chtěl skončit nadobro. Kdo ale zná Tonyho Stewarta ví, že jeho vášeň pro závodění je větší, než cokoli jiného.

Nejnovější zprávy jsou, že porota rozhodla pro Stewartovu nevinu. Nebude proti němu tedy vzneseno obvinění z trestného činu (těžké ublížení s následkem smrti, zabití z nedbalosti).

Včerejší konference veřejnosti sdělila, že neexistují žádné důkazy, které by obvinění podpořily. Vyšetřováno a vyslýcháno bylo nespočet svědků včetně očitých svědků události a pracovníků dráhy, proběhla i rekonstrukce nehody a prověřovány byly i veškeré videozáznamy a fotodokumentace.  Jako nejdůležitější se ale ukázaly výsledky pitvy (především toxikologie), které odhalily, že Ward Jr. byl během incidentu a celého závodu pod vlivem látky THC. Což podle poroty mění (zhoršuje) zdravý úsudek. Kdyby Kevin Ward Jr. nebyl pod vlivem omamných látek. možná by k takové tragédii vůbec nemuselo dojít.

„Byl to nejtěžší a nejvíce emocionální zážitek mého života a zůstane se mnou navždy.“ řekl Stewart.

Napsat komentář