Štatistické okienko #91: Gateway/Portland

NASCAR sa tento víkend predstavil na dvoch rôznych tratiach. Xfinity zažila na okruhu v Portlande premiérovú výhru a v Gateway sme videli drámu do posledného kola. Poďme sa pozrieť, čo priniesli štatistiky.

NASCAR CUP SERIES (Enjoy Illinois 300)

• NASCAR Cup Series mala kvalifikáciu posledných 36 pretekov, čo je najdlhšia séria za posledných 24 rokov.

Michael McDowell získal pole position s náskokom 0,109 sekundy – o 0,366% rýchlejší ako Cindric. Ide o najväčší kvalifikačný rozdiel za posledných 35 pretekov (od Nashville, vlani v júni).

Austin Cindric ukončil čakanie 85 pretekov na výhru. Dva z troch najdlhších sérii bez víťazstva boli prelomené v posledných troch pretekoch (Keselowski, Cindric).

• Pre Cindrica je to prvý TOP5 mimo superspeedway a klasický okruh. Navyše viedol 53 kôl, čo je najviac v jedných pretekoch, čo viedol.

Denny Hamlin má päť TOP5 v rade prvýkrát od úvodu sezóny 2021.

• Prvýkrát od polovice sezóny 2020 má Brad Keselowski tri TOP5 za sebou.

Austin Dillon vybojoval šiestym miestom najlepší finiš od vlaňajších pretekov na prašnom Bristole.

Michael McDowell viedol 40 kôl, čo je najviac na klasickom ovále.ň

Front Row Motorsports je štvrtým tímom sezóny, ktorého viacerí jazdci viedli 100+ kôl (McDowell, Gilliland).

Justin Haley má dve TOP10 v posledných troch pretekoch – to je prvýkrát, čo sa to podarilo Rick Ware Racing.

Prečítajte si aj: Blaneymu došlo palivo a otvoril cestu k výhre Cindricovi

NASCAR XFINITY SERIES (Pacific Office Automation 147)

• 13 pretekov a dva klasické okruhy potreboval Shane van Gisbergen na prvú výhru v NXS. Zároveň zaknihoval svoj tretí TOP10 v sezóne, prvý od marca.

Justin Allgaier vyhral posledných šesť segmentov. V tejto sezóne vyhral 38,5% všetkých segmentov.

Sammy Smith získal dve TOP5 v rade prvýkrát v kariére.

• Prvýkrát v sezóne má Allmeninger dve TOP5 v rade.

Ed Jones pri svojom druhom štarte získal prvý TOP5.

Prečítajte si aj: Novozélanďan ovládol NASCAR, van Gisbergen s prvou výhrou v NXS

NASCAR TRUCK SERIES (Toyota 200)

Corey Heim vyhral 3 z posledných 5 pretekov, kým v ostatných dvoch pri dominantných jazdách búral v Darlingtone a bol diskvalifikovaný v Charlotte.

Heim vyhral štyri preteky v tejto sezóne, čo je jeho najlepšia sezóna v kariére.

Ben Rhodes viedol 11 kôl, čo boli jeho prvé kolá v čele od Daytony.

Stewart Friesen má tri TOP10 v rade prvýkrát za takmer dva roky.

Prečítajte si aj: Heim potvrdil dominanciu posledných týždňov

zdroj: x.com/joe_srigley, x.com/DustinAlbino, x.com/TreyRyan99

fotografie: NASCARmedia.com