Štatistické okienko #9: Bristol Motor Speedway DIRT

briscoe_larson

Podobne ako vlani, aj tento rok sa NASCAR vrátil na prašný povrch do Bristolu. Víkendové podujatie ponúklo zaujímavú šou a diváci si opäť prišli na svoje. Pozrime sa tradične na víkend rečou čísel a štatistík.

NASCAR CUP SERIES (Food City Dirt Race)

• Rozdiel medzi prvým (Hamlin) a posledným (Allgaier) v piatkovom tréningu bol len 0,555 sekundy. Ide o najmenší rozdiel medzi najrýchlejším a najpomalším jazdcom v tréningu od marca 2013, kedy v Bristole delilo pretekárov 0,479 sekundy.

• Päť zo šiestich najvyššie postavených jazdcov na štarte nedeľných pretekov si svoj full-time debut v NCS zažilo v posledných dvoch rokoch – Custer (2020), Bell (2020), Reddick (2020), Briscoe (2021) a Haley (2022)

Kyle Busch si pripísal svoju 60. výhru v Cup Series a minimálne jedno víťazstvo má v osemnástej sezóne v rade, čím vyrovnal rekord Richarda Pettyho.

• Napriek tomu, že Tyler Redick ešte v poslednej zákrute viedol, bol z toho len štvrtý finiš na 2. mieste. S 99 kolami v čele však vytvoril svoje kariérne maximum v jedných pretekoch NCS.

Michael McDowell skončil deviaty, čo znamená, že minimálne dve umiestnenia v TOP10 zaznamenal v posledných štyroch sezónach.

• Druhýkrát vo svojej kariére skončil Ty Dillon v TOP10 na tratiach mimo superspeedway (Las Vegas 2020)

Daniel Suarez, jazdec s minimom skúseností na prašnom povrchu strávil vo vedení 64 kôl. Počas 6-ročnej kariéry v NCS sú dve podujatia, v ktorých viedol najviac kôl práve tie dve na „prašnom“ Bristole (64 v nedeľu, 58 vlani).

Deny Hamlin nedokončil svoje štvrté preteky v sezóne, čo je pre tím #11 rovnaký počet, ako v predošlých 125 podujatiach. Vlani Hamlin absolvoval 99,9% všetkých kôl sezóny, tento rok je to zatiaľ 80,8%.

Prečítajte si aj: Dramatický finiš v poslednej zákrute privial triumf tretiemu

Busch bristol victory lane

NASCAR TRUCK SERIES (Bristol Pinty’s Truck Race on Dirt)

Ben Rhodes ukončil čakanie na výhru po 25 pretekoch. S 95 kolami v čele podujatia sa dostal cez hranicu tisíc kôl vo vedení v jeho kariére (1001)

Carson Hocevar druhým miestom vyrovnal svoj najlepší finiš v kariére. Jeho 55 kôl vo vedení vylepšilo jeho predošlé maximom, 17 kôl rovnako na prašnej trati v Knoxville.

JH Nemechek má tri finiše v TOP5 za sebou prvýkrát od úvodu minulej sezóny (Daytona RC – Atlanta)

Parker Kligerman si pripísal štvrté miesto, čím svojmu tímu zabezpečil rovnaký počet umiestnení v TOP5 ako v celej minulej sezóne.

• Preteky na prašnej trati v Bristole sa stali vôbec prvými v histórii Truck Series, ktoré dokončili všetky vozy, ktoré do podujatia odštartovali.

Prečítajte si aj: Preteky truckov s výhrou Rhodesa aj s kurióznym momentom

GettyImages-1391863118

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář