Štatistické okienko #49: Dover Motor Speedway

Na „Monster Mile“ nás potrápilo počasie, na preteky NCS sme museli čakať až do pondelka. No oplatilo sa, pretože sme zavŕšili úspešný víkend jednej rodiny. Poďme na tradičné štatistiky, ktoré prinášame po každom víkende.

NASCAR CUP SERIES (Würth 400)

Martin Truex Jr. vybojoval výhru v Doveri a ukončil 54 pretekov trvajúce čakanie na triumf. Štvrtou výhrou stanovil Dover za svoju najúspešnejšiu trať.

• Pre Truexa išlo o tretie najdlhšie čakanie na výhru – 69 pretekov (2013-15), 218 (2007-2013).

• Tretí Ryan Blaney vybojoval svoj prvý TOP5 v Doveri – pri 13. štarte.

• 193 kôl vo vedení je druhý najvyšší počet pre Williama Byrona v kariére.

Josh Berry vybojoval TOP10 v polovici svojich štartov v NCS (3).

• Bratia Truexovci sú len piatou dvojicou, ktorá ovládla dva preteky v jednom víkende – Kurt a Kyle Busch, Rusty a Kenny Wallace, Rusty a Mike Wallace, Darrell a Michael Waltrip. Ryan a Martin sú však prví, ktorí to dokázali vo farbách rovnakého tímu.

Rok 1994 – Mike Wallace vybojoval prvú výhru v Xfinity Series a jeho starší brat Rusty vyhral preteky Cup Series počas víkendu v Doveri. Rok 2023 – Ryan Truex vybojoval prvú výhru v Xfinity Series a jeho starší brat Martin vyhral preteky Cup Series počas víkendu v Doveri.

RFK Racing malo dve autá v TOP10 v dvoch pretekoch v rade prvýkrát do roku 2014 (Bristol/Atlanta).

Joey Logano zaznamenal 3 umiestnenia na 30. a horšom mieste v posledných štyroch pretekoch. Je to prvýkrát, čo sa mu to stalo od leta 2012.

Daniel Suárez zaznamenal svoj prvý DNF mimo superspeedway od vlaňajších pretekov Coca-Cola 600.

Ross Chastain je 12. pretekárom, ktorý v NASCAR Cup Series vyhral desať segmentov.

Prečítajte si aj: Martin zavŕšil skvelý rodinný víkend

NASCAR XFINITY SERIES (A-GAME 200)

• V prvých 10 pretekoch NXS v tejto sezóne boli pre nepriaznivé počasie zrušené štyri kvalifikácie. Len trikrát v histórii (2002, 2003 a 2008) mala sezóna viac než štyri zrušené kvalifikácie.

• Po zrušenej kvalifikácii sa na pole position postavil Parker Kligerman, pre ktorého to bola prvá POLE od Kansasu 2009. 14-ročné čakanie prekonalo predošlé rekordy Elliotta Sadlera a Jimmyho Spencera, ktorí čakali 12 rokov.

• Ryan Truex vybojoval prvú výhru v NASCAR od 17. septembra 2010, keď vyhral v K&N East v New Hampshire. Medzi týmito dvoma výhrami uplynulo 4 607 dní.

• Vo vedení pretekov strávil Ryan 124 kôl, čo je jeho nové osobné maximum v jedných pretekoch (43). Pri prvých 88 NXS štartoch strávil v čele spolu 67 kôl.

Truex je len tretím jazdcom, ktorý prvú výhru v Xfinity Series získal s triumfov vo všetkých segmentoch.

Truexovci sa výhrou Ryana stali 10. bratskou dvojicou s výhrou v Doveri – Bodine, Burton, Busch, Dillon, Green, Labonte, Sadler, Wallace, Waltrip.

Josh Berry má pri troch štartoch v Doveri dve druhé miesta.

Prečítajte si aj: Ryan Truex s prvou výhrou v NASCAR national series

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Štatistické okienko #49: Dover Motor Speedway […]

Napsat komentář