Sprint Unlimited: Kick-off ve velkém stylu

Zahájení sezóny jak se sluší a patří, jezdci připravili svým fanouškům díky nebodované exhibici Sprint Unlimited parádní podívanou protkanou žlutými vlajkami. Během hodiny a půl jsme byli svědky několika konfliktů a nehod, jedna z nich potom dokonce klasifikace The Big One a navíc bylo odzkoušeno pravidlo Overtime Line. Co víc si přát?

Po startu prvního segmentu se vedení ujal Jamie McMurray a následně Brad Keselowski, jenomže tomu radost přerušilo první mávání žlutými vlajkami, které nastalo ve čtrnáctém kole. Ve druhé zatáčce to měli na těsno Ricky Stenhouse Jr. a Denny Hamlin.

O mnohem větší vzrušení se potom ve 24. kole postaral Brian Vickers, který po smyku, do následné hromadné nehody, přibral Dala Earnhardta Jr., Kevina Harvicka, Grega Biffla a další. Pro samotného Vickerse, který zaskakoval ve voze s číslem 14, to byl konec závodního dne stejně jako pro Harvicka.

Po restartu se na čele na krátkou chvíli mihl Denny Hamlin, ale vzápětí se na pozici leadera vrátil zmiňovaný Brad Keselowski a byli to právě tito dva pánové, kteří se neustále střídali ve vedení a bojovali o prvenství aniž by do konce závodu na čelo pustili kohokoli jiného. Ale nepředbíhejme.

Závod obohatili nehodami ve 43. kole Casey Mears a Jimmie Johnson, právě pro Johnsona byla kolize osudnou a i on věděl, že závod nedokončí. V 56. kole si malé dostaveníčko na zadní rovince dali Jamie McMurray, Kasey Kahne, AJ Allmendinger a Ryan Newman.

Poměrně větší kolize ale přišla samotné kolo před koncem závodu. Vše začalo nepatrným kontaktem ze strany Carla Edwardse, který projížděl kolem Brada Keselowskeho, ten si to ale patrně nechtěl nechat líbit.

Kromě Keselowskeho a Edwardse přišli během nehody k újmě i Kyle Busch, Casey Mears a Aric Almirola. Bylo jasné, že závod se bude muset dojet pod pravidlem Green-White-Checker.

Na čele závodu se skrze poslední restart pevně držel Denny Hamlin, pokořit se ho snažil ještě Joey Logano. V 78. kole ale došlo ke kontaktu, nehodě a finální drama bylo na světě.

V tu chvíli první Denny Hamlin mohl slavit již třetí vítězství v tomto závodě (vyhrál v roce 2006 a 2014). S celkem 39-ti koly strávených ve vedení zvítězil svěřenec týmu Joe Gibbs Racing určitě zaslouženě.

Fotografie: Reuters

Jezdci tak měli poprvé možnost zhodnotit fungování pravidla Overtime Line. „Tady v závěru vážně nebyl rozdíl.“ Komentovala výsledek Danica Patrick, který skončila na jedenácté příčce.

Myslím, že vše proběhlo v pořádku a NASCAR dostal to, co zamýšlel. Určitě to má smysl, jenom to bude chvíli trvat, zvyknout si.“ Řekl Greg Biffle.

To pravidlo se skutečně ozkouší během 36-ti závodů v sezóně,..“ tvrdí Truex, další z obětí poslední nehody závodu. „Takže prostě počkáme a uvidíme co na to řeknou fanoušci, protože podle jejich reakcí, by se mělo pravidlo soudit.

Již tuto neděli nás čeká první závod DAYTONA 500, preview na závod na našem webu naleznete už ve středu. Nezapomeňte také zaslat své tipy do TIPOVACÍ SOUTĚŽE.