SpongeBob hlavním sponzorem v Kansasu

To, že letošní květnový závod série NASCAR Sprint Cup bude sponzorovat tahle (nejen) Amerikou milovaná animovaná postavička studia Nicklodeon není žádná novinka. Skutečnost, že tomu tak bude byla odhalena před několika měsíci. SpongeBob ale není rozhodně prvním svého druhu. 

V minulosti se například v Richmondu odjel závod Looney Tunes 400. Dvacet čtyřka Jeffa Gordona tak svlékla v roce 2002 své klasické barvy a oblékla zelenomodrý háv s postavičkami Bugs Bunnyho, Mike Skinner potom povozil Yosemite Sama, Terry Labonte Road Runnera (aneb takového toho modrého, rychle utíkajícího ptáka) a chybět nemohl ani tasmánský čert. Přímo a pouze tasmánského čerta povozil Kevin Harvick. Tehdy nechyběl ani Kačer Donald nebo Tweety a Sylvestr. Tweety přitom usedl na Monte Carlo Jimmiho Johnsona.

 

 

 

 

 

Největší štěstí přinesl nakonec Jeffu Gordonovi Bugs Bunny, právě on závod vyhrál. Na závodění toho dne se vzpomíná hodně, protože na trati toho najednou bylo k vidění zase o něco víc. Vozy získaly netradiční zbarvení no a o dětských divácích ani nemusíme mluvit. Jenomže v roce 2003 postavičky zmizely, bez sponzorství Looney Tunes to prostě nešlo.

A dnes se na trať vrátí animovaný svět prostřednictvím SpongeBoba, Kansas Speedway se díky němu promění v Bikini Bottom a přiznejme si to, tento fakt uvítaly nejenom děti, i mezi námi „dospěláky“ se najdou někteří, kteří SpongeBoba sledují, nehledě na skutečnost, že více jak před měsícem vstoupil do kin již druhý celovečerní film o této mořské houbě.

SpongeBob je ovšem ikona, která se neobjeví na okruhu poprvé. V minulosti se již Sponge objevil na voze Jimmieho Johnsona nebo Kyla Busche a to v roce 2004. Tehdy vše bylo u příležitosti plánovaného prvního celovečerního filmu. Sponzorovaný závod dnešní série Xfinity vyhrál Mike Bliss, pro tohoto šampiona série Camping World to byla vůbec první výhra v sérii Xfinity.

Když se podíváme na designy vozů, které letos budeme mít možnost v Kansasu vidět, září z nich radost a vše je veselejší. V dnešní době sponzorů, kteří bezmyšlenkovitě vrhají na vozy nápisy svých firem a velká loga (vyjma společnosti M&M, která má animované postavičky přímo za maskoty) je tohle to, co dodá do závodu trochu jiného světa. Přesvědčit jsme se o tom mohli už během závodu série Xfinity, tam svezl SpongeBoba se svým Mustangem Bubba Wallace. Bubbu například i na Pit Road vítaly všechny hlavní postavičky seriálu.

CEBddK1VEAA42_V

Samotný SpongeBob bude v Kansasu k vidění na voze Davida Ragana, jeho nejlepšího kamaráda, mořskou hvězdici Patrika povozí Greg Biffle, svalovce Larryho sveze Michael McDowell a Sépiák se pobaví s Casey Mearsem.

spongebob-schemes-main.jpg.main

Máme se na co těšit, závod si určitě nenechá ujít ani sám SpongeBob, jen doufejme, že ho nepustí k řízení, protože na tom ohledně této dovednosti není nejlépe. Nezbývá než dodat, že snad v budoucnu najdou odhodlání i další studia a my se dočkáme dalších pohádkových závodů.

Napsat komentář