Sieň slávy NASCAR sa rozšírila o tri mená

Hall-of-fame-suit

Záver minulého týždňa patril veľkej slávnosti. Tradične sa pred štartom novej sezóny uskutočnilo uvedenie nových členov do NASCAR Hall of Fame. Medzi legendy sa zaradili Dale Earnhardt Jr., Mike Stefanik a Red Farmer.

Dale EARNDHADT JR.

Syn legendárneho „The Intimidatora“ je možno najobľúbenejším pretekárom v histórii NASCAR. Cenu pre najpopulárnejšieho jazdca získal v pätnástich sezónach v rade. Svoju kariéru začal v rodinnom tíme Dale Earnhardt Inc. a v prvých dvoch sezónach vyhral 13 podujatí a radoval sa z dvoch titulov šampióna Xfinity Series. Rýchlo sa presunul do Cup Series, kde si vybojoval svoju prvú výhru vybojoval už pri dvanástom štarte.

Rovnako ako jeho otec, aj Dale Jr. bol majstrom draftu a darilo sa mu najmä na restrictor plate tratiach. Desať z jeho 26 triumfov v NCS prišlo v Daytone a Talladege, vrátane výhier v Daytona 500 v rokoch 2004 a 2014. V 2006 založil svoj vlastný tím, JR Motorsports, ktorý v Xfinity Series vyhral tri tituly a 47 pretekov. Po ukončení aktívnej kariéry sa tradične raz v sezóne predstaví v pretekoch XS, je expertom NBC pri prenosoch NASCAR a má populárny podcast „Dale Jr. Download“.

NHOF Class of 2021 Blue Jacket Ceremony

Red FARMER

Jeho kariéra je jedna dlhá séria nezmerateľných ocenení. Aj keď nie je presne známe, koľko výhier Red Farmer nazbieral, odhaduje sa to na vyše 700. Jeho vášeň pre šport je tiež nekonečná. Koniec koncov, pokračuje v pretekaní, aj keď sa blíži k deväťdesiatke. V jeho kariére sú však úspechy, ktoré sú jasne zapísané v historických knihách. Člen Alabama Gang získal v rokoch 1969-1971 tri po sebe idúce šampionáty v divízii NASCAR’s Late Model Sportsman. V 1956 vyhral aj v sérii Modified.

Hoci uprednostňoval súperenie v divízii Late Model Sportsman, Farmer odjazdil 36 pretekov pohárovej série s najlepším umiestnením na štvrtom mieste. Jeho početné úspechy ho v roku 1998 dostali na zoznam 50 najväčších jazdcov NASCAR.

NHOF Class of 2021 Blue Jacket Ceremony

Mike STEFANIK

Na vrchole zoznamu najúspešnejších šampiónov NASCAR sú dvaja muži: člen Siene slávy NASCAR Richie Evans a Mike Stefanik. Obaja dosiahli deväť titulov, pričom Stefanik bojoval najmä v NASCAR Whelen Modified Tour, ale aj NASCAR K&N Pro Series East. Sedem z jeho titulov prišlo práve v Modified Tour. V roku 2003 bol vyhlásený za jedného z 10 najlepších jazdcov Tour, čo bola u najúspešnejšieho muža vo víťazstvách, pole positions, TOP5 a TOP10 jasná voľba.

Stefanik v rokoch 1997 a 1998 vyhral dva tituly v NASCAR K&N Pro Series East. Okrem toho strávil jednu sezónu ako full-time jazdec v sérii NASCAR Truck Series a tá bola úspešná. V roku 1999 získal ocenenie nováčik roka.

NHOF Class of 2021 Blue Jacket Ceremony

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář