Před-závodní info: Pocono

Tento víkend je v závodním kalendáři Sprint Cupu na řadě oblíbený závod Axalta „We Paint Winners“ 400 na „The Tricky Triangle“, tedy na okruhu Pocono Raceway.

Tato superspeedway se nachází v Pocono Mountains v oblasti zváné Long Pond, což je řídce osídlené území v Pensylvánii a jedná se o nejvýraznější tri-oval v kalednáři NASCAR. Zajímavostí okruhu je fakt, že všechny tři zatáčky jsou postaveny podle jiných zatáček na různých okruzích. První zatáčka s největším klopením, které měří 14°, je vytvořena podle zatáčky na okruhu Trenton Speedway. Druhá zatáčka s klopením 8° napodobuje zatáčku v Indianapolis a třetí s klopením 6° je tvořena podle The Milwaukee Mile.

Tento asfaltový okruh má celkovou délku 2,5 mil (4 km), na odkoužení předepsaných 400 mil tohoto závodu tedy budou jezdci potřebovat 160 kol. Druhá zastávka na tomto okruhu nás čeká začátkem srpna s názvem Pennsylvania 400. Jedná o starší závod, který se jezdí již od otevření okruhu v roce 1971. Nynější čtyřstovka začala psát svou historii až o 11 let později, v roce 1982.

B8XY2D-IUAAgjgC.jpg-large

Vítěz?

Vládcem tohoto okruhu je Jeff Gordon, který zde vyhrál již čtyřikrát, naposledy se tak stalo v roce 2011. Vzhledem k aktuální formě budou ale za favority považováni jiní, například Jimmie Johnson, který patří do skupiny jezdců, kteří tento závod ovládli dvakrát. Právě tento leader průběžného pořadí jezdí v současné době v parádní formě a určitě bude řazen mezi horké kandidáty na výhru. Podobně se dá mluvit i o Denny Hamlinovi, který zde má rovněž dvě výhry a v této sezóně dokázal, že je schopný vyhrát závod. Ze současných jezdců má tento počet trumfů ještě Tony Stewart.

Z pohledu týmů má zde suverénně nejvíce úspěchů stáj Hendrick Motorsports s jedenácti trumfy, z posledních čtyř let ovládli jezdci této stáje závod hned třikrát, pokaždé se navíc jednalo o jiného jezdce. Kromě Gordona a Johnsona si právě minulý rok připsal svůj první trumf v tomto závodě Dale Earnhardt Jr., který loni dokázal vyhrát dokonce i druhý závod na tomto okruhu. V něm je situace velmi podobná, poslední tři vítězství mají na svědomí piloti zde stáje Ricka Hendricka a opět se vždy jednalo o jiného jezdce – Gordon, Kahne, Earnhardt Jr.

PRŮBĚŽNÁ TABULKA JEZDCŮ POSTUPUJÍCÍCH DO CHASE:

Bez názvuZávod začíná v neděli přibližně v 19:20 a jako již tradičně ho budete moci sledovat na některém z odkazů v sekci Živé přenosy.

Podrobnější info můžete nalézt na našem Facebooku, případně na Facebooku naší partnerské stránky NASCAR CZ.

 

Napsat komentář