Před-závodní info: Pocono

Po slavném oválu v Indianapolis nás čeká další oblíbený okruh, podruhé v sezóně se podíváme na „Tricky Triangle“ v Long Pond.

Tato superspeedway se nachází v Pocono Mountains v oblasti zváné Long Pond, což je řídce osídlené území v Pensylvánii a jedná se o nejvýraznější tri-oval v kalednáři NASCAR. Zajímavostí okruhu je fakt, že všechny tři zatáčky jsou postaveny podle jiných zatáček na různých okruzích. První zatáčka s největším klopením, které měří 14°, je vytvořena podle zatáčky na okruhu Trenton Speedway. Druhá zatáčka s klopením 8° napodobuje zatáčku v Indianapolis a třetí s klopením 6° je tvořena podle The Milwaukee Mile.

Asfaltový okruh má celkovou délku 2,5 mil (4 km), na odkoužení předepsaných 400 mil tohoto závodu tedy budou jezdci potřebovat 160 kol. Letošní ročník závodu nese název Windows 10 400 podle čerstvě vydaného operačního systému softwarového giganta Microsoftu a jedná se o ten tradičnější z obou závodů, svou historii začal psát již v roce 1971. Druhý závod se zde jel na začátku června, jmenuje se Axalta „We Paint Winners“ 400 a zvítězil v něm Martin Truex Jr.

Windows10_400_logo_2015_main.jpg.main

VÍTĚZ

Nejvíce výher v těchto dvou tradičních závodech v Poconu získal Jeff Gordon, dohromady jich vlastní šest, z toho nadcházející závod opanoval dvakrát. Na nejvyšší příčky se dostal také Denny Hamlin, který zde slavil čtyřikrát, každý ze závodu vyhrál shodně dvakrát.

Ve Windows 10 400 má nejvíce výher Bill Elliott (4), kromě zmíněného Gordona s Hamlinem zde z aktivních jezdců vyhrál dvakrát ještě Kurt Busch. Jedno vítězství zde získali Ryan Newman, Jimmie Johnson, Carl Edwards, Greg Biffle, Brad Keselowski, Kasey Kahne a loňský vítěz Dale Earnhardt Jr. Nejvýraznější muž aktuálního dění ve Sprint Cupu Kyle Busch zde zatím nedokázal vyhrát nikdy. Uvidíme, zda budeme moci toto říci i v pondělí.

Závod začíná v neděli v 19:48, tipování do soutěže zavírá začátek kvalifikace, který je tentokrát naplánován na pátek 22:45.


pocono-raceway

 

Napsat komentář