Před-závodní info: Miami

Ford EcoBoost 400 je závod, který pravidelně završuje sezónu Sprint Cupu. Na tarti Homestead-Miami Speedway v Homesteadu na Floridě se tak každým rokem rozhoduje o šampionovi. Letos to bude o dost dramatičtější než v minulých letech.

Tento závod přitom nemá příliš dlouhou historii, poprvé se odjel v roce 1999 (pod názvem Pennzoil 400) a jako velký závěr sezóny se datuje od roku 2002, kdy se závodu ujal nový sponzor – společnost Ford.  První závod v roce 1999 vyhrál Tony Stewart, v roce 2000 se jeho úspěch opakoval.

Green-White-Checkered dojezdu jsme se zde dočkali dvakrát – v letech 2004 a 2006 a přesně uprostřed se konal první závod pod světly, protože v létě roku 2005 bylo na trati v Homesteadu nainstalováno osvětlení.

Díky hned třem výhrám Grega Biffla, který společně s Tony Stewartem vede v počtu výher, si nejvíce vítězství připisuje dodnes tým Roush Fenway Racing a to hned sedm.

V neděli večer proběhne souboj mezi čtyřmi jezdci, kteří mají shodně 5000 bodů. Nový formát Chase for the Cup tak nabídne divákům a fanouškům nevídanou bitvu až do posledního kola. Mezi největšího favorita patří Kevin Harvick. Ten letos oslavil pět set závodů ve Sprint Cupu, minulý rok skončil třetí a letos se dokázal na Victory Lane dostat čtyřikrát – beze sporu nejlepší aspirant na šampiona 2014.

Druhým kandidátem je Joey Logano, ten se po sezónu stabilně držel na čele průběžného pořadí a s grácií procházel vyřazovacími koly. Vyhrát dokázal letos dokonce pětkrát a hned šestnáctkrát zakončil závod v první pětce.

Třetí v pořadí vhodnosti kandidáta na titul šampiona je Denny Hamlin – ten si letos připsal jedno vítězství, minulý rok, se ale právě on v Homesteadu radoval z výhry a poslední je Ryan Newman, o něm se hovoří jako nejméně vhodném kandidátovi, protože nedokázal během sezóny ani jednou zvítězit. To ale nový formát Chase nepočítá.

Ford EcoBoost 400
Název okruhu:Homestead-Miami Speedway
Umístění:Homestead , Florida
První závod:1999
Délka trati:2,4 km
Počet kol:267
Ujetá vzdálenost:644,542 km
Kapacita tribun:65 000
Nejvíce výher:Greg Biffle, Tony Stewart
Klopení zatáček:18-20°
Klopení rovinek:

fl-homestead-notes-jpg-20131117

Ford+EcoBoost+400+AQ-CXaHW7WNl

Kevin+Harvick+Homestead+Miami+Speedway+Day+bk6nBGarEXil

Napsat komentář