Před-závodní info: Martinsville

Poslední Eliminator Round začíná v Martinsville, na nejkratší trati, kterou Sprint Cup v závodním kalendáři pravidelně navštěvuje.

S pravidelností se zde nejvyšší série objevuje od roku 1949, tedy dva roky po oficiálním otevření okruhu. První závod, který se odjel 25. září 1949 vyhrál Red Byron, tehdejší závod měl v kolonce kol pouhou dvoustovku. V roce 1954 se dokonce odkroužilo pouze 165 kol, potom na trať padla tma a závod musel být předčasně ukončen. Tato poněkud komická situace se opakovala ještě v roce 1958. Pět set kol bylo poprvé ojeto v roce 1957.

Z aktivních jezdců má v tomto závodě nejvíce výher Jimmie Johnson a Jeff Gordon – shodně po pěti. Tři výhry má Dale Earnhardt Jr. a dva zářezy Denny Hamlin a Tony Stewart. Z týmů má nejvíce výher Rick Hendrick a to rovných třináct!

Nejlepší průměrný dojezd v Martisville má Jimmie Johson následován Gordonem, Hamlinem, Earnhardtem Jr. a Stewartem.

Do finálních bojů se probojoval Joey Logano, Kevin Harvick, Brad Keselowski, Matt Kenseth, Jeff Gordon, Ryan Newman, Carl Edwards a Denny Hamlin. Už v Martinsville si jeden jezdec pojistí svou účast ve velké čtyřce, která se v Miami utká o titul. Jak komu pomohou nebo nepomohou statistiky a čísla v průměrných dojezdech se ukáže již tuto neděli, závod bude odstartován v cca 19.30. Kvalifikace bude odjeta tradičně v pátek, o její výsledky Vás samozřejmě neokrademe.

Goody's Headache Relief Shot 500
Název okruhu:Martinsville Speedway
Umístění:Martinsville, Virginia
První závod:1949
Délka trati:847 m
Počet kol:500
Ujetá vzdálenost:423,26 km
Kapacita tribun:55 000
Nejvíce výher:Richard Petty, Darell Waltrip
Klopení zatáček:12°
Klopení rovinek:

at Martinsville Speedway in Martinsville, Virginia on April 7, 2013.

Martinsville1

Martinsville2

Napsat komentář