Poznáme program Dash 4 Cash a Triple Truck Challenge

Vedenie NASCAR v pondelok oznámilo rozpis podujatí bonusových podujatí Xfinity Series a Camping World Truck Series. V rámci Dash 4 Cash sa bude bojovať od apríla, Triple Truck Challenge odštartuje v júni.

DASH 4 CASH

Štrnásta sezóna populárneho Dash 4 Cash odštartuje kvalifikačnými pretekmi 26. marca na Circuit of The Americas. Štyria najvyššie postavení jazdci, ktorí môžu bojovať v rámci D4C , sa kvalifikujú do prvého podujatia. To sa pôjde 2. apríla v Richmonde a najlepší z kvarteta si odnesie $100,000. Ďalšie podujatia sa pôjdu v Martinsville (8. apríl), Talladege (23. apríl) a Doveri (30. apríl).

Do Dash 4 Cash môžu byť zapojení len jazdci Xfinity Series, ktorí v nej bojujú o titul. Vlani sa z prémie až trikrát radoval Noah Gragson (Martinsville, Talladega and Darlington), v Doveri vyhral jeho tímový kolega Josh Berry. V súvislosti s predstavením programu Dash 4 Cash, NASCAR oznámil rozšírenie štartového poľa Xfinity Series z 36 na 38 áut.

DÁTUMMIESTO KONANIA
26. marec 2022Circuit of The Americas (kvalifikácia)
2. apríl 2022Richmond Raceway
8. apríl 2022Martinsville Speedway
23. apríl 2022Talladega Superspeedway
30. apríl 2022Dover Motor Speedway

GettyImages-1311986172

TRIPLE TRUCK CHALLENGE

Bonusová séria NASCAR Camping World Truck Series vznikla v roku 2019 ako šanca pre jazdcov získať bonusové peniaze vo vybraných podujatiach. Triple Truck Challenge je určená pre pretekárov, ktorí sa rozhodli v sezóne 2022 pojovať o titul v sérii Truckov a peňažná odmena sa môže navýšiť pokiaľ jazdec vyhrá dve či dokonca všetky tri podujatia.

„The Trip“ odštartuje 4. júna na World Wide Technology Raceway v Madisone. Následne sa 24. júna presunie na Nashville Superspeedway a vyvrcholí na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course 9. júla.

„Veľmi skvelý program a veľa peňazí pre našich chlapcov,“ povedal riaditeľ Camping World Truck Series Seth Kramlich. „Je to veľká motivácia pre naše trucky a sú to veľké prémie pre týchto jazdcov, aby mohli posunúť svoje programy a dostať ich na lepšie miesto do budúcnosti,“ dodal.

Vlani sa Triple Truck Challenge jazdila na Darlington Raceway, Circuit of The Americas a Charlotte Motor Speedway. Sheldon Creed, Todd Gilliland a John Hunter Nemechek si odniesli finančné prémie.

DÁTUMMIESTO KONANIA
4. jún 2022World Wide Technology Raceway
24. jún 2022Nashville Superspeedway
9. júl 2022Mid-Ohio Sports Car Course

NASCAR Camping World Truck Series 	North Carolina Education Lottery 200

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář