Pole Position pro Joey Logana

Necelou půl hodinu před páteční půlnocí byla odstartována kvalifikace na nedělní závod. Před závoďáky nejvyšší série NASCAR Sprint Cup, kroužily po atlantském oválu trucky, vozy série Camping World Truck. 

Nejrychlejší byl během pátečního tréninku Kyle Larson, druhý nejrychlejší čas zajel úřadující šampion Kevin Harvick a třetí David Ragan, který nastupuje do závodu v Atlantě jako náhradník za Kyla Busche. Do kvalifikace nastoupilo celkem čtyřicet sedm vozů.

Nový formát kvalifikace je označován za „open session qualifyin“, takže jezdci mají možnost kdykoli vyrazit na trať, strávit tam dobu jakou potřebují a popřípadě se i vracet. Po menším fópa z minulého týdne tato kvalifikace probíhala bez problémů či nehod.

Přesto do prvního kola kvalifikace nenastoupilo několik vozů, patnácti minutový limit pro ně nebyl dostatečně dlouhý. Mezi nimi například i Jimmie Johnson, Jeff Gordon nebo Tony Stewart. Do závodu tak nastoupí v zadních řadách, jejich pozice se určí dle bodování šampionátu 2014. Nejrychlejší byl v prvním kole Joey Logano. Druhý nejrychlejší byl Carl Edwards a třetí Kyle Larson.

Z 34 jezdců, kteří oficiálně nastoupili do prvního kola se vyeliminovalo 24 nejrychlejších jezdců, ti se oddali po přestávce dalšímu, desetiminutovému kroužení. První tři nejrychlejší byli Harvick, Logano a Hamlin.

Dvanáct nejrychlejších jezdců se utkalo v posledním kole, v kterém šlo především o Pole Position, ačkoli měl slušně našlápnuto Kevin Harvick, kterého se chvíli zdálo, že už nikdo nepřekoná, na trati se objevil Joey Logano a pokořil Harvickův čas. Uposlechl zřejmě rady komentátorů, kteří během kvalifikace vtipkovali o strategii této kvalifikace:„Jakmile opustíš Pit Road, tak prostě musíš jet, musíš jet, jako bys to auto ukradl“… znělo ze studia.

Pro Joee Logana je to jeho první Pole Position v Atlantě, Logano ukazuje, že po vítězství v Daytoně má chuť na další výhru.

Závod Folds of Honor QuikTrip 500 v Atlantě již tuto neděli, začínáme v cca 19.15 našeho času

Kompletní Line-up na závod.

Napsat komentář