Odložený závod v Charlotte ovládl Joey Logano

První závod v rámci Contender Round suverénně opanoval Joey Logano, který dominoval většinu závodu a jasně dokazoval, že on je ten, který si zaslouží vyhrát. Druhý skončil vítěz minulého závodu Kevin Harvick, který tak potvrzuje velmi dobrou jezdeckou formu. Třetí skončil po nenápadném, ale bezchybném výkonu Martin Truex Jr.

Start závodu byl naplánovaný na čas 1:30 v noci ze soboty na neděli, kvůli silnému dešti na okruhu ale musel být odložen a v našem časovém pásmu jsme se dočkali až v neděli v 18:30. Hned ve startovní proceduře jsme se dočkali první kolize, Jeb Burton se dostal do kontaktu s jezdci před sebou a musel s poškozeným vozem okamžitě do boxů, celý incident znamenal první vyvěšení žlutých vlajek.

Ten pravý start do závodu nás tedy čekal až v šestém kole, Matt Kenseth si své první místo udržel, bitva se ale odehrávala o místo druhé. Na to se nejdříve dostal Joey Logano, vedle něj se ale procpal Greg Biffle a jeli bok po boku, úspěšnějším byl nakonec Logano, Biffle navíc udělal chybu v nájezdu do zatáčky a začal se propadat až do druhé desítky.

Ve 26. kole nás čekala competition caution, která odstartovala první zastávky v boxech. Restart ve 31. kole znamenal propad o pár pozic pro Logana, průběžné pořadí ale vypadalo stále velmi podobně. Kolem padesátého kola kroužilo na prvních dvanácti místech hned 11 účastníků Chase, kteří byli doplněni o Austina Dillona.

Dalších žlutých vlajek jsme se dočkali v 61. kole v reakci na náraz do zdi Kaseyho Kahna, který pro něj znamenal konec v závodě. Jezdci absolvovali další pit stopy a právě v této chvíli se na první místo dostal Joey Logano, který postupně začal diktovat tempo až do konce závodu.

O pár kol později jsme mohli vidět další náraz do zdi, tentokrát se jednalo o Dale Earnhardta Jr., kterému k tomu pomohl Carl Edwards, což vyústilo v další caution. Následovala poklidnější část závodu, ve které se jezdci kolem 122. kola odebrali ke svým mechanikům za plného provozu pod zelenými vlajkami, Joey Logano si stále držel první místo.

Další pit stopy se ale odehrály už pod žlutými vlajkami, které zavlály ve 167. kole kvůli předmětu na trati. Logano opět bez problému restartoval první, o druhé místo se odehrával souboj mezi Kylem Larsonem a Jimmie Johnsonem. O pár kol později nám Charlotte Motor Speedway ukázala na dalšího smolaře závodu, je jím Matt Kenseth, který kolidoval s Ryanem Newmanem a následně se opřel do zdi, což vyústilo v další caution. Hned po restartu navíc byly vyvěšeny další žluté vlajky kvůli kouři z vozu Justina Allgaiera. Kensethovy problémy byly trochu většího rázu a musel stavět znovu.

Ani tentokrát ale žluté vlajky z okruhu nezmizely na dlouho, do zdi se znovu opřel Dale Earnhardt Jr. a následnou sérii pit stopů nabral ztrátu 3 kol. V té chvíli došlo ke kuriózní situaci v nájezdu do boxové uličky, Kyle Larson a Kyle Busch kolidovali když Busch mířil do boxové uličky, na poslední chvíli ale změnil stopu a snažil se vrátit na trať. V tu chvíli ale dělal přesně opačnou věc Larson a při své snaze dostat se do boxů se srazil právě s Buschem. Průběžné pořadí po restartu bylo: Logano, Harvick, Johnson, Hamlin, Truex Jr.

O pár kol později jsme mohli vidět další kontakt se zdí opět Matta Kensetha, kterého neminula další zastávka u mechaniků a na trať se vrátil až za Earnhardta Jr. Aby toho nebylo málo, ve 239. kole jsme se dočkali žlutého přerušení opět kvůli Kensethovi, který tentokrát havaroval takovým stylem, že zničil i zavěšení kol a okamžitě zajel až do garáží v útrobách okruhu. Mezi tím si Joey Logano vcelku bez problému držel první místo, jemu se snažil stačit Kevin Harvick, za ním kroužili Hamlin, Johnson a Truex Jr.

Aby náhodou někomu smůla týmu Hendrick Motorsports nepřišla dostatečně velká, v 260. kole odstoupil ze závodu kvůli technice Jimmie Johnson. Toho se tedy drží smůla jako klíště, odstoupit musel i minulý týden v Doveru, což znamenalo konec jeho šancí na sedmý titul.

Přibližně o 20 kol později nás čekaly další pit stopy pod zelenými vlajkami, na první místo se dostal Sam Hornish Jr., jehož strategie byla odlišná. Třicet kol před cílem ale zajel do boxů i on a cesta za vítězstvím pro Logana byla volná. Občas sice zajížděl Harvick rychlejší kola, to ale zdaleka nestačilo na to, aby si Joey Logano nechal vzít svou první výhru na Charlotte Motor Speedway.