NXS 6/33 – Richmond Toyota Care 250

Chandler Smith potvrdil, že Richmond Raceway je jeho najobľúbenejšia trať. Preteky na „Strawberry Hill“ však priniesli viac než to a diváci sa nenudili ani pri žltých fázach. O všetkom nakoniec rozhodla nebojácnosť, ísť do boxov pri poslednom incidente.

Z prvého miesta štartoval Parker Retzlaff, ktorý vybojoval prvú pole position pre seba aj Jordan Anderson Racing. Vedľa neho bol Brandon Jones, ktorému však štart nevyšiel a hneď sa prenasledovateľom Retzlaffa stal Justin Allgaier. Prvé žlté vlajky prišli v 21. kole, keď Ryan Vargas zostal stáť na trati po technickom probléme jeho auta. To pomohlo jeho tímovému kolegovi, na prednom grile lídra Retzlaffa sa totiž objavil papierový tanier, ktorého sa dokázal zbaviť. Po reštarte sa do vedenia dostal Allgaier, zatiaľ čo víťaz kvalifikácie sa postupne začal prepadať. Ďalšie problémy prišli v 44. kole, keď z auta Brandona Jonesa začal vytekať olej, roztočil sa a Ryan Sieg, jazdiaci za ním, mal rovnaký osud. To už bol lídrom Corey Heim, ktorý tesne pred žltými vlajkami predbehol Allgaiera. Víťazom prvého segmentu sa napokon stal Aric Almirola, ktorý sa do vedenia predral desať kôl pred koncom.

V ňom vydržal až do 154. kola a suverénne si prišiel aj pre výhru v druhej časti. Tá bola pomerne pokojná, jediným incidentom bol moment v 97. kole, keď sa po kontakte s Alfredom roztočil Bearden. Sheldon Creed uvidel čierne vlajky a musel do boxov, pretože jeho Toyota #18 mala mechanické problémy a výrazne na trati dymila. Napokon v pretekoch musel skončiť predčasne. „To je tretí týždeň v rade, čo nemôžeme dostať auto, ktoré by zvládlo celé preteky a moji tímoví kolegovia vedú preteky,“ povedal v rozhovore frustrovaný Creed.

V poslednom segmente sa líder menil niekoľkokrát. Problémom sa nevyhol Sam Mayer, ktorý už na výjazde v boxoch počas segmentovej prestávky bol v kontakte s Taylorom Grayom a následne na trati dostal defekt a musel sa vrátiť ku svojim mechanikom. Jediným incidentom poslednej časti bola situácia v 174. kole. Joey Gase skončil po incidente s Dawsonom Cramom v tvrdom náraze do bariéry. Zaujímavé veci sa však diali potom. Gase odtrhol zadný nárazník svojho auta a pri prejazde áut vedľa neho ho hodil po Cramovi. Očakáva sa, že ho NASCAR potrestá pokutou.

Niektorí jazdci počas tejto žltej fázy zamierili ku mechanikom pre čerstvé gumy a ukázalo sa to ako správna voľba. Chandler Smith a Almirola sa rýchlo vrátili na popredné pozície, jazdci z novými pneumatikami okupovali prvých osem miest. Smith si však rýchlo začal vypracovávať výrazný náskok, ktorému nestíhal ani Almirola a do cieľa prišiel s náskokom 4,495 sekundy. Na 3. a 4. mieste skončili pravidelní jazdci Truck Series Gray a Heim, TOP5 uzavrel Jesse Love. Príjemným prekvapením bol šiesty Bubba Pollard, úspešný jazdec Late Models, ktorý vyhral tréning a hoci mu kvalifikácia nevyšla a štartoval predposledný, posunul sa pri svojom debute v Xfinity Series na skvelé šieste miesto.

Jazdci ani budúci víkend neopustia „short track“ ovál či štát Virginia. Presúvame sa totiž na Martinsville Speedway, kde zelené vlajky zavejú v noci zo soboty na nedeľu po 1:30. Priamy prenos ponúkne Arena Sport 1. Preteky budú zaujímavé aj z hľadiska ďalšieho boja, kvarteto Chandler Smith, Aric Almirola, Jesse Love a Parker Kligerman si totiž v Richmonde vybojovalo miestenku na prvé preteky série Dash4Cash.