NXS 5/33 – Call 811 Before You Dig 200

Divoký záver vo Phoenixe zvládol najlepšie Austin Cindric, ktorý si prišiel pre druhú výhru v sezóne.

Austin Cindric sa hneď po štarte dostal do čela pretekov a bez problémov si prišiel pre štvrté segmentové víťazstvo v tejto sezóne. V boxoch však boli najrýchlejší mechanici Daniela Hemrica, ktorí ho pred reštartom dostali do vedenia a v ňom vydržal pretekár Joe Gibbs Racing až po druhú zeleno-bielu šachovnicu.

Do finálového segmentu šiel z prvého miesta Justin Allgaier, ktorý na čele vydržal 31 kôl, než sa v priebehu dvadsiatich nasledujúcich kôl líder menil hneď šesťkrát. Rozhodujúci moment prišiel v 147. kole, kedy sa Cindric dostal pred Jonesa a odvtedy už vedúcu pozíciu z rúk nepustil. Sedem kôl pred koncom búral v štvrtej zákrute Alex Labbé, záverečný reštart a posledné dve kolá už ale Cindric zvládol. Výrazne mu pri tom pomohol fakt, že viacerí jeho súperi sa ocitli v kontaktoch so SAFER bariérou.

Jazdec Penske Racing si tak prišiel pre jubilejnú desiatu výhru v Xfinity Series s náskokom 0,360 sekundy pred druhým Ty Gibssom. Mladík, ktorý večer predtým ovládol preteky ARCA Series zopakoval zápis Terryho Labonteho, keď si v prvých dvoch štartoch v XS pripísal prvé a druhé miesto.

Nedarilo sa opäť jazdcom JR Motorsports, jediný prišiel do cieľa Justin Allgaier na ôsmom mieste. Trojica Berry, Annett a Gragson pre rôzne problémy skončila v pretekoch predčasne. Naopak úspešné boli „malé“ tímy, keď Brandon Brown (Brandonbilt Motorsports) skončil tretí a Bayley Curey (Mike Harmon Racing) siedmy.

Séria sa budúci víkend presunie na ovál Atlanta Motor Speedway, zelené vlajky zavejú krátko po 22. hodine. Priamy prenos ponúkne Televízia Arenasport.