NXS 33/33 – Phoenix Xfinity Championship Race

GettyImages-1439312404

Ty Gibbs si výhrou ve Phoenixu zajistil titul šampiona Xfinity Series a rozhodně to nebylo tak přesvědčivé, jak to vypadá podle výsledků jednotlivých segmentů a konečného pořadí.

Vnuk majitele stáje Joa Gibbse si minulý týden vyřazením svého týmového kolegy Brandona Jonese z prvního místa dostal do nepřízně spoustu fanoušků, tak ale i kolegů z jezdeckého pole. Nakonec se na žádné slibované oplácení nedostalo, no fanoušci mu to dali svým bučením dost razantně znát jaký si na něho udělali názor.

Gibbs vyhrál kvalifikaci a byl to právě on, kdo vesměs ovládl první dva segmenty a odvedl nejvíce kol. V závěrečné části závodu se do soubojů už razantněji zapojili jezdci JR Motorsports Noah Gragson a Justin Allgaier. Třetí jezdec této stáje Josh Berry se po pokažené zastávce a kontaktu s vnější lemující zdí začal postupně polem propadat a nakonec dokončil na třinácté pozici.

Závěrečný nádherný souboj odstartoval restartem třicet kol před cílem. Ve vedení byl Gibbs, nicméně duo Allgaier a Gragson ho ani na sekundu nenechali vydechnout. Tento trojlístek si mezi sebou hned několikrát prohodil své pozice a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo zvítězí.

Finální kola už se nesla pouze v souboji Gibbse s Gragsonem a přesto, že se jezdec JRM snažil seč mu síly stačily, na skvěle jedoucího Gibbse to nicméně nestačilo. Pod šachovnicovou vlajkou je dělily necelé čtyři desetiny sekundy. Na třetím místě dojel smutný Justin Allgaier.

Ty Gibbs si tak sedmou výhrou sezóny zajistil první titul šampiona Xfinity Series a pro tým Joe Gibbs Racing vyjel šestý triumf v hodnocení vlastníků. JGR se tak vyrovnal v nejvyšším počtu v rámci XS s Penske Racing.

Titul nováčka roku získal Austin Hill z týmu Richard Childress Racing.

Nová sezóna 2023 odstartuje 18. února tradičně na Daytona International Speedway.

 XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Ty GibbsToyota2001125400
2Noah GragsonChevrolet200435350
3Justin AllgaierChevrolet2001126340
4Landon CassillChevrolet200604512
5AJ AllmendingerChevrolet200160364
6Sheldon CreedChevrolet20080387
7Riley HerbstFord200190300
8Daniel HemricChevrolet200100290
9Austin HillChevrolet200140280
10Sammy SmithToyota2002103710
11Brandon JonesToyota20050326
12Nicholas SanchezChevrolet20034294
13Josh BerryChevrolet20090240
14Kyle WeathermanChevrolet200350230
15Josh WilliamsChevrolet200300220
16Jeb BurtonChevrolet200210210
17Rajah CaruthChevrolet20037000
18Alex LabbeChevrolet200330190
19Bayley CurreyChevrolet200200180
20Ryan SiegFord20070170
21Parker RetzlaffChevrolet200170160
22Kyle SiegFord200220150
23Kaz GralaToyota20018000
24Joey GaseToyota200250130
25Myatt SniderChevrolet200360120
26Kris WrightChevrolet200310110
27Jeremy ClementsChevrolet200280100
28Stefan ParsonsChevrolet19915000
29Brennan PooleChevrolet19826000
30J.J. YeleyFord19729070
31Dawson CramFord19632060
32B.J. McLeodChevrolet19624050
33Mason MasseyChevrolet19634040
34Sam MayerChevrolet19513085
35Anthony AlfredoChevrolet19423020
36Joe Graf Jr.Ford19338010
37Brandon BrownFord15427010
38Dillon BassettChevrolet15212010
 XS FOTOGALERIEGettyImages-1439315760GettyImages-1439317218GettyImages-1439318267GettyImages-1439324667GettyImages-1439324775GettyImages-1439328447GettyImages-1439328823GettyImages-1439331804GettyImages-1439332767-1GettyImages-1439336664GettyImages-1439336872GettyImages-1439345284GettyImages-1439339937Fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Šampiónom XS sa stal Ty Gibbs […]