NXS 32/33 – Martinsville Top Draft 250

Pro druhé vítězství v řadě si v Martinsville dojel Harrison Burton.

Burton, který byl eliminován v první části playoff, se v závěru sezóny rozjel a s přehledem si v Martinsville dojel pro své čtvrté vítězství v letošním ročníku. Stal se nejmladším vítězem série na nejstarším oválu v šampionátu. Prolomil tak rekord svého otce Jeffa Burtona, který komentuje závody pro televizní stanici NBC. Harrison oslavil své dvacáté narozeniny na začátku října.

Sekundovat Burtonovi se snažil Allgaier, ale ani tento ostřílený jezdec nestačil na jezdce týmu Joa Gibbse. Na třetím místě dokončil Noah Gragson, na čtvrtém Jeb Burton a na pátém místě dojel Ross Chastain.

Do Martinsville přijel s jistým postupem do Championship 4 pouze vítěz z Kansasu Chase Briscoe. O dalších postupujících tak muselo rozhodnout průběžné bodování. Nejvíce bodů během tří posledních závodů získali Austin Cindric, Justin Allgaier a Justin Haley. S šancí ta titul se musejí rozloučit Chastain, B. Jones, Gragson a Sieg.

O titulu šampiona Xfinity Series se rozhodne příští sobotu na mílovém oválu Phoenix Raceway. Závod budete moci sledovat na obrazovkách Arena Sport. Zelená vlajka zavlaje něco málo po 23:00 našeho času. ElsJtCDXYAEPtRh