NXS 31/33 – Homestead Contender Boats 300

Noah Gragson si v Homesteadu dojel pro osmé vítězství letošní sezóny a zajistil si místenku do Championship 4 po bok svého týmového kolegy Joshe Berryho.

Jezdec týmu JR Motorsports Noah Gragson závodem proplouval ve fenomenálním stylu a vyhrál jak obě úvodní stage, tak nakonec získal i osmou šachovnicovou vlajku sezóny. Prolomil tím svou smůlu z Miami, která se mu tu projevovala poslední tři závody.

V Top 5 dokončili závod další tři jezdci z Round of 8, konkrétně Ty Gibbs, AJ Allmendinger a Sam Mayer.

Ke skvělému výsledku měl nakročeno vítěz kvalifikace Trevor Bayne. Ve vedení klání strávil téměř čtvrtinu závodu a neustále se pohyboval v Top 5. Během zastávek pod zelenou vlajkou překročil povolenou rychlost na obslužné komunikaci a musel absolvovat penalizaci průjezd boxy. Přesto se dokázal vrátit do leaderského kola a nakonec dojel na šesté pozici.

O posledních dvou jezdcích, kteří se dostanou do Championship 4 se rozhodne na nejkratším oválu šampionátu, Martinsville Speedway. Na jezdce v sobotu čeká 250 kol.