NXS 27/33 – Bristol Food City 300

Nočné preteky v Bristole odštartovali play-off aj v poslednej sérii NASCAR. Xfinity Series začínala boje o titul na „The Last Great Coloseum“ premiérovo na Bristol Motor Speedway a boli sme svedkami zaujímavého podujatia. Víťazom sa stal jeden z dvoch jazdcov, ktorí v minulosti už navštívili miestnu Victory Lane, Justin Allgaier.

Do pretekov odštartoval z prvého miesta Cole Custer, ktorý na čele vydržal až do konca prvého segmentu a prišiel si tak pre bonusový play-off bod. Zaujímavosťou je to, že ide sme prvýkrát v histórii videli prvý segment bez žltých vlajok. Custer si držal vedenie aj po reštarte, ale v 109. kole ho predbehol Allgaier, ktorý vybojoval triumf v druhej časti pretekov.

Pri reštarte do záverečnej fázy bol vo vedení Dale Earnhardt Jr., pre ktorého to bol prvý štart v tejto sezóne. Záver pretekov sa zmenil na súboj kvarteta pretekárov, o prvé miesto sa delili Daniel Hemric s Justinom Allgaierom. Stíhali ich aj Dale Jr. a John Hunter Nemechek, ktorí sa však dopredu pretlačiť nedokázali. Prvý menovaný, majiteľ tímu JRM, si svoje šance vytváral, ale zhruba 30 kôl pred koncom nečakane zamieril do boxov. Dôvodom boli plamene, ktoré sa objavili v jeho Chevrolete a Dale Jr. musel vyskakovať zo svojho auta na boxovom mieste JH Nemecheka a skončil s obhorenou kombinézou v oblasti pravej päty. V tom momente bol vo vedení Hemric, druhú výhru v kariére však nevybojoval, pretože v 288. kole sa do vedenia predral Justin Allgaier a udržal si ho až do prejazdu pod šachovnicou. Pre jazdca JRM to bolo druhé víťazstvo v Bristole a pri ôsmej účasti v play-off sa ôsmykrát dostal do Round of 8.

Druhý skončil Hemric, TOP5 doplnili ďalší jazdci bojujúci o titul JH Nemechek, Cole Custer a Chandler Smith. Nebol to však ideálny večer pre ďalších pretekárov z play-off. Parker Kligerman mal mechanické problémy na svojom aute, dlhú dobu strávil v garáži, no do pretekov sa vrátil a do cieľa prišiel so stratou 56 kôl.  V 166. kole sa vzájomne zrazili tímoví kolegovia Sam Mayer a Josh Berry, ktorí preteky následne nedokončili a rovnako sa deň skončil predčasne pre víťaza základnej časti Austina Hilla. Ten bol frustrovaný počas celých pretekov, čo viackrát naznačil aj vo vysielačke, a po vzájomnom incidente so Sheldonom Creedom musel skončiť predčasne.

Justin Allgaier sa vďaka výhre automaticky kvalifikoval do ďalšieho kola play-off. Ostatní budú mať šancu už budúci víkend na Texas Motor Speedway. Preteky odštartujú v sobotu 23. septembra o 21:30 a v priamom prenose ich ponúkne televízia Arenasport.